Ocieplanie pianką PUR czy wełną? Na którą metodę się zdecydować?

Podczas pracy nad budową lub renowacją domu, ważne jest zadbanie o odpowiednią izolację obiektu, aby zapewniał on komfort termiczny zarówno latem, jak i zimą. W obecnym czasie, oprócz tradycyjnych rozwiązań izolacyjnych, jak wełna mineralna lub styropian, częstym wyborem świadomych inwestorów jest również nowoczesna pianka poliuretanowa PUR, która dzięki swoim wyjątkowym właściwościom termoizolacyjnym coraz bardziej zyskuje na popularności. Skutecznie ocieplone poddasze rozwiąże problem ciepła uciekającego z całego obiektu, a także znacznie przyczyni się do obniżenia rachunków za ogrzewanie.

Czym jest pianka poliuretanowa?

Pianka poliuretanowa PUR to nowoczesny dwuskładnikowy materiał powstający pod wpływem ciśnienia w głowicy specjalnego pistoletu, wykorzystywanego podczas wykonywania izolacji metodą natryskową. Pianka PUR wyróżnia się wyjątkowymi właściwościami termoizolacyjnymi, a w porównaniu do tradycyjnych materiałów ociepleniowych jest stosunkowo niedroga, lekka i bardzo trwała — z upływem czasu nie traci swoich właściwości i zachowuje swoje parametry. Po aplikacji pianka poliuretanowa znacznie zwiększa swoją objętość i szczelnie wypełnia wszystkie ubytki i przestrzenie, w których została wykorzystana. Pianka PUR wyróżnia się także wysoką odpornością na szkodliwe drobnoustroje, bakterie, grzyby i pleśnie, dzięki czemu jest w pełni bezpieczna dla zdrowia. Dlatego też jest coraz częściej stosowany przy ocieplaniu poddaszy zarówno w domach prywatnych, jak i przemysłowych.

Pianka PUR czy wełna mineralna?

Wełna mineralna to tradycyjny i stosowany od lat materiał ociepleniowy. Wykazuje ona świetne właściwości izolacyjne oraz akustyczne, gdyż potrafi ona skutecznie tłumić hałasy dochodzące z zewnątrz. Wełna jest niepalna i przepuszcza parę wodną, dzięki czemu może ochronić konstrukcję dachu przed pożarem. Na niekorzyść tego materiału działa waga samej wełny, która może obciążać konstrukcję, jak również nakład pracy i czasu potrzebny do wykonania izolacji, a także degradacja materiału wraz z upływem lat. W porównaniu z wełną mineralną nowoczesna pianka PUR jest znacznie lżejsza i nie obciąża dachu, dzięki czemu może zostać wykorzystana również w starszym budownictwie. Wykonanie izolacji metodą natryskową wymaga także zdecydowanie mniej czasu i pracy. Materiał nie wchodzi w żadne reakcje z innymi materiałami budowlanymi, więc bez problemu wpisze się w całość konstrukcji.

Koszt izolacji natryskowej pianką PUR

Koszta związane z wykonaniem izolacji metodą natryskową są bezpośrednio związane z rozmiarem ocieplanej powierzchni i jej rodzajem. Z reguły jest to niemały wydatek, jednak zwraca się on dzięki dużo niższym rachunkom za ogrzewanie. Ze względu na należność zachowania środków bezpieczeństwa oraz doświadczenie wymagane do poprawnego nałożenia pianki, izolację metodą natryskową powinno się zlecić sprawdzonym i zaufanym fachowcom, którzy zagwarantują najwyższą jakość wykonanej usługi i zadowolenie na lata. Więcej o izolacji natryskowej pianką PUR na: https://izo-term.com/

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Zastosowanie prefabrykatów betonowych w drogownictwie

Read Next

Czy inteligentne drzwi gwarantują bezpieczeństwo?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments