Jak wyciszyć mieszkanie? 5 sprawdzonych sposobów

Mieszkanie w bloku może być problematyczne pod kątem hałasów, jakie docierają do domowników. Z pewnością spotykasz się z tym, że nocą przeszkadza Ci przejeżdżający samochód lub sąsiedzi. Istnieje sposób, który umożliwi Ci spokojny sen oraz komfortowe życie. Wystarczy, że zadbasz o wyciszenie swojego domu. W jaki sposób najlepiej to zrobić? Sprawdź nasz ranking najlepszych metod.

Wyciszenie mieszkania z zewnątrz — zamontuj rolety

W dużych miastach najbardziej problematyczny jest hałas dochodzący z zewnątrz. Wiele samochodów, pojazdy uprzywilejowane czy przechodnie. Wszystkie te elementy wpływają na zakłócenie Twojego spokoju w domu.

Istnieje jeden sposób na skuteczne pozbycie się męczących dźwięków spoza domu. Zamontuj w swoich oknach rolety zewnętrzneSą one wykonane ze znacznie grubszych materiałów niż standardowe osłony. W ten sposób skutecznie chronią Cię przed hałasami oraz zapewniają spokój w ciągu dnia i w nocy. Jest to również dodatkowa warstwa izolacyjna, która umożliwia odcięcie się od miejskiego szumu.

Hałas w mieszkaniu pochodzący od sąsiadów z góry — podwieszane sufity

Jeżeli mieszkasz w bloku, z pewnością doświadczasz niedogodności z tym związanych. Jest ich stosunkowo niewiele, jednak hałaśliwi sąsiedzi z piętra wyżej zdecydowanie mogą utrudnić codzienne życie. Istnieje sposób na wyeliminowanie dźwięków pochodzących z mieszania usytuowanego nad Twoim.

Zastosuj w swoim domu podwieszane sufity. Posiadają one dwie cechy, które umożliwiają Ci zadbanie o zachowanie ciszy w domu. Przede wszystkim jest to dodatkowa warstwa materiałów, które izolują od siebie dwa mieszkania. Dzięki temu dźwięki gorzej się przenoszą. Dodatkowo przestrzeń pomiędzy ścianą a karton-gipsem służy jako doskonałe pole do rozchodzenia się hałasów. W ten sposób możesz zredukować zdecydowaną większość szumów.

Zadbaj o zachowanie prywatności dzięki panelom wyciszającym

Panele wyciszające to jeden z najbardziej popularnych sposobów na zredukowanie szumów w mieszkaniu. Stosowane są nie tylko w blokach, ale również w domach jednorodzinnych. Sprawdzają się doskonale nawet w przypadku gry na instrumentach. Dlatego bez problemu poradzą sobie z wyciszeniem podstawowych dźwięków z otoczenia.

Takie panele możesz zamontować na już gotową ścianę lub jeszcze przed jej wykończeniem. Zmniejszają one w pewnym stopniu pomieszczenie, jednak doskonale wpływają na jego akustykę. Umożliwia swobodne poruszanie się po mieszkaniu bez konieczności słuchania hałasu dobiegającego z innych mieszkań.

Szczelne okna umożliwią skuteczne wyciszenie mieszkania

Proponowaliśmy już wykorzystanie rolet zewnętrznych, na przykład od Rolety-Żaluzje jako wyciszenie mieszkania. Istnieje jednak jeszcze jeden skuteczny sposób. Możesz zastosować go jako pojedyncze rozwiązanie lub połączyć z osłoną. Wówczas możesz mieć pewność, że żaden hałas z otoczenie nie zakłóci Twojego odpoczynku.

Upewnij się, że masz szczelne okna. Czy powietrze swobodnie przez nie przebiega? Czy może zdarza się, że czujesz chłodne podmuchy, stojąc w pobliżu? Jeżeli tak, może okazać się, że uszczelki się zużyły. Wymień je na nowe i sprawdź, jak wówczas wygląda problem hałasów. Jeżeli zrobisz to dobrze, z pewnością zredukujesz ilość szumów w mieszkaniu.

Wyciszenie podłóg również jest możliwe

Żadne wyciszenie mieszkania nie sprawia niektórym tyle kłopotów co zajęcie się podłogami. Co zrobić w sytuacji, kiedy sąsiedzi z piętra niżej są bardzo hałaśliwi? Możesz zadbać również o zredukowanie hałasów z tej części mieszkania. Wystarczy, że pod panelami, kafelkami lub drewnem umieścisz panele wyciszające lub dodatkową warstwę izolacji. Jednak w tym przypadku warto o to zadbać jeszcze przed ostatecznym wykończeniem wnętrza. Wiąże się to z koniecznością zdejmowania wierzchniej warstwy podłóg.

Sposoby na wyciszenie mieszkania, oprócz rolet zewnętrznych i uszczelnienia okna, zmniejszają nieco powierzchnię pokoi. Jednak, jeżeli pojawia się konieczność zredukowania hałasu, z pewnością okażą się niezwykle skuteczne.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Żywice akrylowe – co warto o nich wiedzieć?

Read Next

Czym się cechuje dieta Intermittent Fasting?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments