Czym się cechuje dieta Intermittent Fasting?

Intermittent Fasting IF to popularny sposób żywienia zwany też postem przerywanym. To metoda odżywiania, która jest promowana przez wiele osób związanych z branżą fitnessu oraz zdrowia. Pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów, a przy tym nie stosować zbyt wielu wyrzeczeń. Sprawdź zasady diety Intermittent Fasting oraz wybierz catering dietetyczny w oparciu o ten sposób żywienia.

Dieta Intermittent Fasting – czym się cechuje?

  • Poznaj działanie diety Intermittent Fasting
  • Odkryj catering dietetyczny, który pozwoli Ci zastosować ten model żywienia
  • Dieta Intermittent Fasting – jakie ma wady i zalety?

Jak działa dieta Intermittent Fasting?

Intermittent Fasting, czyli post przerywany, oznacza jedzenie w określonym czasie w ciągu doby. Długość postu określana jest indywidualnie i może trwać przez kilka-kilkanaście godzin w ciągu doby. Z kolei czas przeznaczony na jedzenie jest nazywany oknem żywieniowym. Najczęściej okno żywieniowe „otwiera się” na 6 lub 8 godzin.

Dieta Intermittent Fasting jest skuteczna dzięki zastosowaniu ujemnego bilansu kalorycznego. Okno żywieniowe trwające na przykład 8 godzin w ciągu dnia pozwala na spożywanie dowolnych pełnowartościowych produktów. Taki sposób odżywiania sprawia, że ograniczone jest spożywanie kalorii w ciągu dnia. Efekty daje nie tylko odżywianie się w ten sposób przez cały tydzień, ale i w wybrane dni tygodnia. W czasie okna żywieniowego trwającego 8 godzin można ograniczyć około 20% dziennego spożycia kalorii. Podczas postu organizm natomiast zużywa najpierw zapasy cukru, a następnie sięga po zasoby tłuszczu. Im dłuższy post i krótsze okno żywieniowe, tym większe spalanie tkanki tłuszczowej.

Catering dietetyczny wsparciem w diecie Intermittent Fasting

Stosując dietę Intermittent Fasting, możesz korzystać nie tylko z posiłków przygotowywanych samodzielnie. Alternatywą jest sięgnięcie po catering dietetyczny, który stanowi wygodny sposób odżywiania się na diecie. Szczególnie docenią to osoby, którym brakuje czasu dla siebie i wiecznie żyją w biegu.

Skorzystaj z diety pudełkowej i ciesz się wygodą oraz oszczędnością czasu. Co istotne, to opcja nie tylko dla osób mieszkających w największych miastach. Catering Bytom pozwoli Ci również korzystać z tej opcji, mieszkając na Śląsku: https://fit-catering.pl/catering-dietetyczny-bytom/. Dieta Intermittent Fasting w ofercie tego cateringu to doskonale zbilansowane posiłki, które dostarczą Ci wszystkich niezbędnych wartości odżywczych. Przygotowywane są z lokalnych produktów najwyższej jakości, z dużą dbałością o smak i różnorodność potraw.

Zalety i wady diety Intermittent Fasting

Dieta Intermittent Fasting ma wielu zwolenników ze względu na swoje liczne zalety. Po pierwsze, pozwala na utratę zbędnych kilogramów. Organizm wchodzi też w stan ketozy, dzięki czemu może spalać efektywnie tkankę tłuszczową. Po drugie, ten sposób żywienia pozwala zapobiegać chorobom sercowo-naczyniowym. To dobra strategia na redukcję masy ciała w cukrzycy typu 2. Na uwagę zasługuje również wydłużony czas snu, czyli regeneracji oraz zmniejszenie stanów zapalnych w organizmie. Dieta Intermittent Fasting to także poprawa pracy mózgu i układu nerwowego. Istnieją przesłanki, że stosowanie postu przerywanego może pomagać chronić przed rozwojem zaburzeń neurologicznych.

Jak każdy sposób żywienia, także i dieta IF ma pewne wady. Jedną z podstawowych jest długi okres postu, do którego nie każdy organizm jest przyzwyczajony. Może to skutkować uczuciem zmęczenia, obniżenia nastroju czy rozdrażnienia. Stosowanie tej diety czasem prowadzi też do napadów niepohamowanego głodu czy rozregulowania hormonalnego.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jak wyciszyć mieszkanie? 5 sprawdzonych sposobów

Read Next

Mieszkanie w stylu minimalistycznym

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments