Kocioł na pellet – jak go mądrze wybrać?

Kocioł na pellet to wygodne w użytkowaniu, ekologiczne i nowoczesne urządzenie, dzięki któremu skutecznie ogrzejesz swój dom. To jednak nie wszystko. Czy wiesz na co zwrócić uwagę przy zakupie pieca pelletowego? Sprawdź!

Piece pelletowe stały się na tyle popularne, że wybór właściwego urządzenia może stanowić nie lada wyzwanie. Co warto wiedzieć na temat kotłów na pellet oprócz tego, że jest to świetna alternatywa dla kotła zasypowego?

Kocioł na pellet – kupując urządzenie nie zdawaj się na przypadek!

Zalet kotłów na pellet można z łatwością wymienić wiele. Wykorzystują one do spalania biomasę w postaci granulatu będącego sprasowanymi wiórami drzewnymi. Są niemal bezobsługowe, ponieważ w przeważającej mierze za ich obsługę odpowiada automatyka. W dobie szerokiej oferty urządzeń na rynku to jednak nie wystarczy. Warto pamiętać, że urządzenia te mogą być zarówno wysokiej, jak i kiepskiej jakości. A w przypadku inwestycji takiej jak ogrzewanie nie warto ryzykować!

Planujesz zakup pieca pelletowego? Sprawdź jakie powinien mieć funkcje!

Przede wszystkim nowoczesne kotły pelletowe często bywają wyposażone w palnik samoczyszczący. To niezwykle wygodna funkcja, dzięki której nie tylko zaoszczędzimy sporo czasu i energii. Dzięki tej opcji kocioł będzie utrzymywał palnik w czystości, a także … poprawi się proces spalania paliwa!

Nie mniej istotny jest intuicyjny sterownik z obsługą co najmniej dwóch pomp i dwóch zaworów mieszających. Umożliwia on prawidłowe sterowanie armaturą instalacyjną w kotłowni.

Z kolei manualny lub automatyczny system czyszczenia wymiennika kotła pozwala utrzymać piec w czystości. Niektóre urządzenia  mają także automatyczny system odpopielania, który transportuje popiół po spalonym pellecie do specjalnych zewnętrznych zbiorników. Dzięki tej opcji pozostaje jedynie je opróżniać! Wygodne, prawda?

W przypadku kotłów pelletowych dodatkowym atutem jest to, że popiół można wykorzystać jako nawóz ogrodniczy.

Niektóre urządzenia, zwłaszcza te od sprawdzonych producentów, są wyposażone w dwie zapalarki. Gdy jedna ulegnie uszkodzeniu druga przejmuje jej funkcję co ogranicza do minimum ryzyko braku ogrzewania w środku zimy! Wysokiej jakości kotły z przydatnymi funkcjami, a także profesjonalne doradztwo znajdziesz na stronie https://www.defro.pl/k,32,kotly-automatyczne-na-pellet-biomase.html. .

Piece pelletowe mogą być również wyposażone w sondę lambda, która wraz z inteligentnym algorytmem optymalizuje proces spalania i zapewnia najwyższą sprawność kotła – a wszystko to przy minimalnej emisji spalin w pełnym zakresie mocy!

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Ceramiczne płytki podłogowe – dekoracje inspirowane naturą

Read Next

Półka sklepowa?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments