Półka sklepowa?

Półka sklepowa wydaje się pozornie prostym i niezbyt skomplikowanym przedmiotem. Ale czy wiesz, w jaki sposób należy ją urządzić?

Z pozoru to trywialne i proste pytanie. Przecież wystarczy przykręcić uchwyty do półek, położyć półkę, na nią dać produkty i wystarczy. Jednakże odpowiednie miejsca na półce i jej umiejscowienia może mieć znaczy wpływ na sprzedaż produktu.

Współczesna wiedza na temat zachowań kupującego umożliwia nam, „przejęcie nad nim kontroli” i sterowanie jego decyzjami zakupowymi na każdym etapie procesu sprzedaży. A odpowiednio rozstawione wyposażenie z pewnością będzie świetnym narzędziem do przyjmowania takowej kontroli. Warto pamiętaj, że kupujący jest raczej leniwy i wygodnicki, nie mając ku temu potrzeby nie będzie specjalnie kombinował z wyborem, zakupy mają przebiegać tak żeby zanadto się nie namęczyć. Dlatego też zostało zauważone przez specjalistów, że osoby kupujące w marketach mają swoje ulubione półki. Które półki są najbardziej ulubionymi? Jak już wyżej zostało wspomniane, klienci chcą robić zakupy bez wysiłku, dlatego też najchętniej sięgają po produkty, które leżą na półkach na wysokości wzroku, często nawet bez sprawdzania ich ceny! Dlatego dobrym sposobem jest umieszczanie na tej „najlepszej” półce produktów na sprzedaży, których najbardziej ci zależy.

Ustaliliśmy już, która półka jest najlepsza, ta na wysokości wzroku klienta. Ale wybranie, która to będzie półka na twoim regale wymaga więcej pracy. Żeby ustalić, która półka jest najlepsza warto zbadać, kto kupuje wybraną kategorię produktu. Potrzebny jest, zatem wiek i płeć statystycznego klienta. Oczywiście domyślasz się pewnie, że głównym czynnikiem będzie tu wzrost, ale nie tylko. Drugim czynnikiem, dość niespodziewanym, są preferencje zakupowe obu płci. Mężczyźni sięgają najchętniej po produkty znajdujące się na wysokości ich wyprostowanego ramienia, natomiast kobiety za najlepszą półkę uznają tą, która znajduje się na wysokości ich biodra.

Sam, więc widzisz, że półka to nie tylko uchwyty do półki i kawałek deski, ale bardzo ważne narzędzie sprzedażowe, które może zaważyć na wynikach twojej firmy!

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Kocioł na pellet – jak go mądrze wybrać?

Read Next

Szafa z drzwiami przesuwnymi w sypialni

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments