Kontenery mieszkalne stają się coraz popularniejsze

Czy właśnie nadszedł moment, w którym tradycyjne budownictwo odchodzi do tzw. lamusa? Branżę budowlaną zaczynają przejmować rozwiązania szybkie w realizacji. Domy szkieletowe i kontenery mieszkalne stały się coraz częściej wybieranymi obiektami.

Kontenery mobilne zrewolucjonizowały rynek

Zmiany w budownictwie zostały spowodowane przez wiele czynników, od stale rosnących cen materiałów budowlanych i mieszkań po oszczędność czasu. Tradycyjny sposób budowania domów i mieszkań to długotrwały proces, który wymaga również dużej ilości dokumentów. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na realizację nawet w ciągu kilku dni. Wybierając kontenery mobilne, przeprowadzka do nowego miejsca może okazać się procesem, który nastąpi bardzo szybko. Formalności związane z posadowieniem takiej konstrukcji są ograniczone do minimum, niezbędny jest jedynie dostęp do mediów i ewentualnie wyznaczony zjazd z ulicy na działkę. Patrząc na czas oczekiwania budowania tradycyjną metodą domów, po budowę mieszkań, które są rozchwytywane do tego stopnia, że kupuje się je z dużym wyprzedzeniem i w pierwszej chwili zyskuje przysłowiową “dziurę w ziemi” kontener mieszkalny jest dostępny niemal od ręki.

Kontener mieszkalny idealny dla rodziny

Kontenerowa forma mieszkania kojarzy się z małą przestrzenią porównywalną do przyczepy kempingowej i może początki branży tak wyglądały, obecnie są to obiekty modułowe, które pod względem funkcjonalności, wyglądu oraz przestrzeni można dopasować do indywidualnych potrzeb i upodobań klientów. Metalowa konstrukcja jest wdzięczna pod względem projektowym, w ofercie producenta Mocny znajdują się gotowe kontenery o konkretnym przeznaczeniu, które można kupić niemal “od ręki”, oraz usługa indywidualnego projektowania. Kontener mieszkalny jest dopasowywany przez profesjonalistów do potrzeb klienta oraz możliwości działki poprzez łączenie ze sobą modułów w kombinacji parterowej i piętrowej. Warto zaufać profesjonalistom, by przekonać się, jak funkcjonalne przestrzenie można zbudować, korzystając z gotowych modułów.

Działka pod dom z kontenera

Warunkami, które powinna spełniać działka, jest dostęp do mediów, mogą by również prywatne np. fotowoltaika, pompa ciepła, ekologiczna oczyszczalnia ścieków czy studnia głębinowa. Kolejnym z warunków jest dojazd do działki, moduły muszą zostać przetransportowane i posadowione przy pomocy specjalnego sprzętu, dla którego pokonanie trasy w ciężkich warunkach może być niemożliwe. I ostatni ważny element to przygotowanie podłoża pod posadowienie konstrukcji. Pod dom z kontenera można przygotować betonową płytę, nie jest to jednak konieczne, ze względu na niedużą wagę konstrukcji można to rozwiązać na wiele innych sposobów.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 głos
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Hurtownia fotowoltaiczna BeeIN – poznaj ofertę firmy

Read Next

Czy warto mieć uprawnienia budowlane?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments