Luksusowe apartamenty w Poznaniu — poznaj najciekawsze realizacje

Rynek prestiżowych nieruchomości w Poznaniu coraz szybciej się rozwija. Choć nie jest on tak rozpowszechniony, jak w Warszawie, jednak i tu jest z czego wybierać. Luksusowe apartamenty w Poznaniu zlokalizowane są w różnych częściach miasta i mają różny charakter, dzięki temu każdy inwestor znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu. Oto najciekawsze propozycje nieruchomości premium.

Ville Sołackie – luksusowe apartamenty w eleganckiej dzielnicy willowej

Niedaleko Starego Miasta położona jest spokojna i prestiżowa dzielnica willowa – Sołacz. Jej oś wyznacza rzeka Bogdanka, w dorzeczu której utworzono wspaniały Park Sołacki. Po obu stronach rzeki zaś dominuje niska zabudowa. Założenie urbanistyczne powstało na przełomie XIX i XX wieku. Miało być to spokojne i eleganckie miejsce, w którym będą mieszkać profesorowie znajdujących się w pobliżu wyższych uczelni między innymi Uniwersytetu Przyrodniczego, Wydział Weterynarii, czy Ekonomii.

To właśnie tutaj wśród eleganckich willi powstaje kameralne osiedle luksusowych apartamentów – Ville Sołackie https://villesolackie.pl/. Jest to siedem trójkondygnacyjnych willi, usytuowanych wśród zieleni. W sześciu budynkach znajdują się apartamenty o powierzchni ponad 130 metrów kwadratowych. Projektanci Villi Sołackich zadbali o wysoki standard wykończenia i bezpieczeństwo. Dlatego też każdy apartament jest wyposażony w system alarmowy, wideofon, czy elektroniczną kontrolę dostępu. Mieszkańcy apartamentów mogą również korzystać z prywatnej strefy fitness.

Architektura obiektów to połączenia wczesnego modernizmu z elementami Art Deco, które doskonale współgrają z otaczającą osiedle zabudową.

Ville Sołackie to idealne miejsce dla osób, które szukają prestiżowych apartamentów do życia, w spokojnym miejscu, jednak blisko centrum miasta.

Perfumiarnia w Parku Willsona – oaza spoko w centrum Poznania

Perfumiarnia to kompleks położony przy najstarszym poznańskim Parku – Parku Willsona w dzielnicy Grunwald na osiedlu Łazarza. Jest to popularne osiedle, położone blisko zabytkowej części miasta. Tu również znajdują się przedwojenne kamienice, które nadają temu miejscu niezwykłego klimatu. Kompleks luksusowych apartamentów Perfumiarnia powstał na miejscu dawnej fabryki perfum, jest to  sześć nowoczesnych budynków o sześciu kondygnacjach, które tektoniką nawiązują do znajdujących się w pobliżu przedwojennych kamienic. Całość uzupełnia odrestaurowany budynek XIX wiecznego Browaru Huggerów. Tu powstanie SPA, kameralna powierzchnia biurowa oraz konsjerż dla mieszkańców apartamentów.

W 6 budynkach zaplanowano prestiżowe apartamenty o zróżnicowanym metrażu od 50 do ponad 100 metrów kwadratowych, których wysokość będzie wynosić od 3 do 3,5 metra. Duże otwarte przestrzenie uzupełniają rozległe ogrody i obszerne tarasy, na których można odpoczywać w zaciszu wspaniałego parku.

To doskonała inwestycja zarówno do życia, jak i na wynajem.

City Park – Poznań

City Park to połączenie tradycji i nowoczesności. Tak jak Perfumiarnia inwestycja ta znajduje się blisko Starego Miasta na osiedlu Łazarza naprzeciwko Parku Jana Kasprowicza. Kompleks łączący apartamenty, pokoje hotelowe oraz przestrzenie biurowe i usługowe. Powstał na terenie dawnych koszar, w których stacjonował 15. Pułk Ułanów Poznańskich. Obiekty zostały poddane rewitalizacji i połączone z nowoczesnymi elementami, których wspólnym elementem jest czerwona cegła, spajająca całe założenie w jedną harmonijną całość.

Na terenie kompleksu znajdują się doskonałe restauracje oraz basen, sauna, komora lodowa oraz strefa fitness. To idealne miejsce dla tych, którzy szukają miejsca na odpoczynek w czasie podróży, w samym centrum Poznania.

Warzelnia

Nieco dalej od centrum w otoczeniu wspaniałej przyrody powstał kompleks luksusowych domów i apartamentów Warzelnia. Tak, jak w City Park projektanci połączyli zabytkowy obiekt poddany rewitalizacji z nowoczesną architekturą.

To duże założenie posiada w swej ofercie domy w zabudowie szeregowej o nowoczesnych i przestronnych wnętrzach z ogrodem i rozległym tarasem oraz garażem,  mieszkania w budynkach wielorodzinnych, a także dwie wille miejskie z luksusowymi apartamentami.

Całość założenia cechują duże zielone przestrzenie, doskonale zagospodarowana przestrzeń mieszkalna oraz wysoki standard wykończenia.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Skup złomu w Szczecinie

Read Next

Panele fotowoltaiczne – montaż na gruncie, czy na dachu?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments