Panele fotowoltaiczne – montaż na gruncie, czy na dachu?

Instalacje fotowoltaiczne obecne są już nie tylko na terenie domów jednorodzinnych, ale również gospodarstw rolnych, a także firm, które postanowiły w ten sposób pozyskać zaufanie ze strony potencjalnych klientów. Niektórzy decydują się na montaż paneli na dachu, co jest najpopularniejszym rozwiązaniem wśród większości społeczeństwa. Część osób decyduje się jednak na montaż paneli na gruncie. Gdzie więc warto ulokować panele fotowoltaiczne, aby zapewnić im najdogodniejsze warunki do wytwarzania energii? 

Instalacja fotowoltaiczna – lokalizacja i położenie

panele fotowoltaiczne dah solar

Umiejscowienie instalacji odgrywa wyjątkowo istotną rolę. W związku z tym warto wziąć pod uwagę poszczególne kryteria, takie jak kąt montażu oraz ustawienie względem stron świata. Optymalnym ustawieniem paneli fotowoltaicznych względem podłoża jest kąt o wymiarach 30-35°. Dopuszcza się również kąt 15-16°. Warto jednak pamiętać, że każde odchylenie ku dolnej lub górnej granicy tego zakresu oznacza, że instalacja fotowoltaiczna będzie o wiele mniej wydajna niż początkowo zakładano, czego na pewno należy unikać. Poza samym kątem równie istotną kwestią jest ukierunkowanie paneli fotowoltaicznych. Jak więc odpowiedzieć na pytanie, która opcja ulokowania paneli będzie lepszym rozwiązaniem?

Montaż paneli na dachu z pewnością jest najchętniej wybieranym rozwiązaniem przede wszystkim ze względu na oszczędność miejsca. W końcu panele ulokowane na dachu nie będą zajmować wolnej przestrzeni wokół domu. Ponadto ta opcja jest o wiele tańsza od montażu na gruncie ze względu na to, że grunt wymaga dokładniejszego zbadania, aby upewnić się, że nadaje się on pod instalację fotowoltaiczną. W przypadku dachu również wymagane jest sprawdzenie i oszacowanie, czy jest wystarczająco stabilny i wytrzymały, jednak tutaj koszty są już nieco mniejsze. Instalacja fotowoltaiczna umiejscowiona na gruncie ma jednak swoje plusy. Dzięki temu, że klient może samodzielnie zdecydować, gdzie chce umieścić panele, firma może ustawić optymalny kąt nachylenia, co zagwarantuje prawidłową pracę instalacji, a tym samym – zadowolenie klienta. Najlepszym rozwiązaniem jest więc skorzystanie z usług firmy, która wykona audyt fotowoltaiczny i oszacuje, w którym miejscu powinna znajdować się instalacja, aby mogła pracować na najwyższych obrotach.

instalacja fotowoltaiczna

Hurtownia fotowoltaiczna BeeIN – zapytaj profesjonalistów!

Jak widzisz, podjęcie decyzji o montażu paneli wcale nie należy do najłatwiejszych. Dobrym pomysłem jest więc skorzystanie z pomocy profesjonalistów, którzy podpowiedzą, na co zwrócić uwagę oraz oszacują, która opcja będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Fachowe doradztwo oraz pomoc z przyjemnością oferuje hurtownia fotowoltaiczna BeeIN, która cieszy się nienaganną opinią wśród swoich klientów. Zaufaj więc wieloletniemu doświadczeniu pracownikom BeeIN i dowiedz się więcej o tym, czy twój dom spełnia określone wymagania i jaki montaż będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie!

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Luksusowe apartamenty w Poznaniu — poznaj najciekawsze realizacje

Read Next

Drzewka owocowe kolumnowe – nowy trend w ogrodzie

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments