Najlepsza kabina prysznicowa — sprawdź, na co zwrócić uwagę

Urządzając lub remontując mieszkanie, dużą uwagę zwracamy na aranżację łazienki. W zależności od jej powierzchni i układu decydujemy się na różne rozwiązania. Do wyboru mamy nie tylko płytki, armaturę czy kolor ścian, ale tak naprawdę najważniejszy element łazienki — miejsce do kąpieli.

Co wybrać, kabinę prysznicową czy wannę?

Stoimy przed ważnym wyborem, kabina prysznicowa czy wanna? Oczywiście, to zależy od naszych upodobań i miejsca w łazience. Coraz częściej odchodzi się od tradycyjnej wanny na rzecz wygodnego prysznica. Kabiny prysznicowe zyskały na popularności, ponieważ nie tylko zajmują mniej miejsca, ale są wygodne do użytkowania dla każdego np. dla osób starszych czy niepełnosprawnych.

Kabiny prysznicowe to także większe możliwości i bogatsza funkcjonalność. Elementy kabiny mogą stanowić ozdobę łazienki i nadawać jej klimatu. Na rynku mamy tak szeroką ofertę dobrej jakości kabin prysznicowych, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Kupując kabinę prysznicową, należy zwrócić uwagę na jakość konstrukcji, ponieważ prysznic, to wyposażenie na lata. W Internecie znajdziemy pomoc w wyborze, np. przeglądając ranking kabin prysznicowych.

Kabiny prysznicowe i ich rodzaje

Trzy główne rodzaje kabin prysznicowych to: wolnostojąca, przyścienna i kabina narożna. Kabina wolnostojąca przeznaczona jest do dużych łazienek, może stać w dowolnym miejscu, tam, gdzie jest doprowadzenie instalacji wodnej. Kabiny przyścienne przylegają tylko do jednej ściany łazienki.

Kabiny narożne montuje się w narożniku i wykorzystuje się w tym celu dwie ściany. Jest to najpopularniejszy rodzaj kabin prysznicowych, najczęściej montowany w małych łazienkach. Dobrze dobrana i usytuowana kabina prysznicowa z wejściem narożnym pozwala na swobodne wykorzystanie reszty łazienki.

Sposób otwierana drzwi kabiny

Wybór kabiny prysznicowej nie ogranicza się wyłącznie do jej umiejscowienia w łazience. Ważny jest także sposób otwierania drzwi. Kabina prysznicowa może posiadać drzwi skrzydłowe, czyli uchylne, które najczęściej otwierają się na zewnątrz kabiny. Wokół kabiny musi być sporo miejsca. Kolejnym typem są drzwi przesuwne, czyli rozsuwane wzdłuż ścianek za pomocą prowadnic. Przesuwne drzwi mogą być wypinane, co pozwala na łatwe czyszczenie.

Ciekawym rozwiązaniem są także kabiny prysznicowe — drzwi ze ścianką boczną, które posiadają szybę ze szkła hartowanego o grubości 6 mm. Inny typ drzwi do składane, przypominające harmonijkę, ich zaletą jest brak konieczności dużej przestrzeni wokół kabiny. Są mniej szczelne od innych rozwiązań. Ostatnim typem są systemy walk-in, które nie posiadają drzwi. Dzięki odpowiedniej konstrukcji woda nie wylewa się poza kabinę prysznicową.

Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Pomoc adwokata – kiedy możemy na nią liczyć?

Read Next

Dla kogo materac nawierzchniowy? Rodzaje, rozmiary i zastosowanie materaców nawierzchniowych. Materace Jelenia Góra

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments