Dla kogo materac nawierzchniowy? Rodzaje, rozmiary i zastosowanie materaców nawierzchniowych. Materace Jelenia Góra

Nakładka na materac to dodatkowa warstwa materaca, która zapewnia dodatkowe wsparcie i komfort. Nakładki na materac są dostępne w różnych rozmiarach, ale mają jedną wspólną cechę – pomagają nam spać spokojnie. Chronią również materac przed zużyciem.

Materace nawierzchniowe – jakie korzyści zapewni dobrze dobrany materac nawierzchniowy? Materace Jelenia Góra

Dobry sen jest niezbędny dla zdrowia fizycznego, poziomu stresu i zdrowia psychicznego. Jeśli w ciągu dnia czujemy się zmęczeni, być może nadszedł czas na nowy cienki materac nawierzchniowy.

Materac nawierzchniowy jest najczęściej używany przez osoby, które każdej nocy śpią na łóżku o zbyt twardej lub zbyt miękkiej powierzchni. Może być również stosowany jako warstwa ochronna pomiędzy nami a naszym materacem, która ochroni go przed zabrudzeniami i wchłanianiem wilgoci.

Trudno jest spać na zbyt miękkim lub zbyt twardym materacu. Nakładka na materac może zniwelować te problemy i zamienić nasz materac na materac średniej twardości, a także zapewnić inne korzyści:

 • zmniejszenie bólu – zły sen może prowadzić do bólu pleców, szyi i ramion. Dobrze dobrany materac nawierzchniowy pomoże złagodzić te bóle. Świetnie sprawdzi się na osób prowadzących siedzący tryb życia.
 • zwiększony komfort snu – spanie na materacu, który nie jest wystarczająco wygodny, może spowodować, że będziemy budzić się w nocy. Przy pomocy materaców nawierzchniowych możemy stary materac zamienić w niemalże nowy materac.
 • koniec z roztoczami kurzu – roztocza kurzu są alergenem, który może powodować reakcje alergiczne, takie jak kichanie, swędzenie i kaszel. Spanie na hipoalergicznej nakładce na materac może pomóc zmniejszyć te objawy. Materace nawierzchniowe wykonane są z materiałów najwyższej jakości: pianki termoelastycznej, pianki poliuretanowej oraz pianki wysokoelastycznej. Zwykły materac zamienią w materac dla alergików.
 • lepsze podparcie dla kręgosłupa – dobry materac nawierzchniowy jest w stanie zapewnić właściwe podparcie dla kręgosłupa, zapobiegając bólom pleców i napięciu mięśni. Co więcej, materace nawierzchniowe gwarantują wyrównanie powierzchni spania, dzięki czemu materac główny staje się o wiele wygodniejszy.

Jaki rodzaj materaca nawierzchniowego wybrać?

Jaki rodzaj materaca nawierzchniowego wybrać? Materace Jelenia Góra

Materac to najważniejsza część naszego łóżka. Może on zaburzać sen i zdrowie. Twardość materaca jest jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie nowego toppera na materac. Ma ona wpływ na to, jak dobrze śpimy i jaką ulgę w bólu uzyskamy dzięki materacowi nawierzchniowemu.

Skąd możemy wiedzieć, czy dany materac jest dla nas odpowiedni? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć, sprawdzając odczucie twardości, wagę i rozmiar.

Jaki materac nawierzchniowy wybrać? Komfort snu na pierwszym miejscu

Ważne jest, aby wybrać materac, który będzie pasował do nas, naszego ciała i naszych nawyków związanych ze snem. Aby upewnić się, że topper spełnia swoje zadanie, należy rozważyć następujące kwestie:

 • czy materac nawierzchniowy równomiernie rozkłada ciężar ciała?
 • czy materac nawierzchniowy łagodzi punkty nacisku?
 • czy materac nawierzchniowy jest dobrze dopasowany do naszego materaca?
 • czy odpowiada nam jego twardość?

Co wyróżnia materace nawierzchniowe?

Istnieje wiele różnych rodzajów materacy nawierzchniowych, w tym materace z pianki memory i naturalnego lateksu. Pianka z pamięcią jest wykonana z materiału syntetycznego, który dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika, gdy ten na nim leży. Zapewnia to wygodniejszą powierzchnię do spania niż tradycyjne materace, w których stosuje się sprężyny lub spirale. Naturalny lateks to również rodzaj materaca, ale jest on wykonany z naturalnych materiałów i nie wykorzystuje sprężyn ani zwojów.

Materace nawierzchniowe mają wyjątkowe zalety w porównaniu z innymi rodzajami materacy, takie jak:

 • możliwość złożenia materaca topper do mniejszego rozmiaru w celu przechowywania;
 • materace nawierzchniowe można łatwo przenosić z miejsca na miejsce;
 • materace nawierzchniowe zapewniają równą powierzchnię do spania;
 • materace nawierzchniowe zapewniają mniejsze ryzyko występowania alergenów i roztoczy;
 • materace nawierzchniowe zwiększają komfort spania;
 • materac nawierzchniowy zmienia niewygodne łóżko we wspaniałą powierzchnię do spania;
 • pozwalają na wybór poziomu twardości;
 • materac nawierzchniowy jest łatwy do czyszczenia, dzięki czemu jego wymiana jest mniej kosztowna.

Materace nawierzchniowe

Materace nawierzchniowe – idealnym wyborem w drodze ku poprawie komfortu snu

Wiele osób ma problemy ze spaniem na tradycyjnych materacach, zwłaszcza jeśli są starsze lub cierpią na schorzenia. Materace nawierzchniowe są świetną alternatywą, ponieważ są wykonane z miękkiego materiału, który zapewnia podparcie, ale nie są zbyt twardy.

Wielu konsumentów cierpiących na alergie lub astmę nie może spać na tradycyjnej pościeli, ponieważ może ona wywoływać objawy choroby. Materace nawierzchniowe są doskonałym wyborem dla tych osób, ponieważ zapewniają równą powierzchnię spania bez ryzyka obecności alergenów lub roztoczy.

Materace nawierzchniowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą korzystać z zalet ochrony materaca bez konieczności wymiany dotychczasowej pościeli.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem z materacami https://centrummateracy.com/

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 2 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Najlepsza kabina prysznicowa — sprawdź, na co zwrócić uwagę

Read Next

Łóżko piętrowe – poznaj jego zalety!

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments