Łóżko piętrowe – poznaj jego zalety!

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Łóżka piętrowe znane są nie od dziś. Jako dziecko z pewnością marzyłeś, by chociaż raz móc wspiąć się po drabince jednego z nich i położyć się pod samym sufitem. To byłoby prawie jak spanie w chmurach! Przynajmniej, tak podpowiadała nam wtedy dziecięca wyobraźnia. Jednak dlaczego nie miałbyś spełnić marzenia z czasów dzieciństwa i naprawdę nie sprawić sobie lub swoim pociechom łóżka piętrowego? Podczas lektury naszego dzisiejszego artykułu poznasz wszystkie zalety łóżek piętrowych. Może jedno z nich wkrótce znajdzie swoje miejsce w Twoim domu?

Łóżko piętrowe – do jakiego wnętrza?

Jak opisalibyśmy łóżko piętrowe? Może „dwa w jednym”? W końcu mebel, który przyszło nam dzisiaj omawiać, składa się najczęściej z dwóch łóżek, z których jedno znajduje się nad drugim. Jego charakterystycznym elementem jest drabinka, która służy do dostania się na wyżej położone posłanie. Taki „dwupak” jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą pochwalić się dużym metrażem mieszkania. Łóżka piętrowe naprawdę świetnie sprawdzają się zwłaszcza w pokojach dziecięcych, w których żyje dwójka rodzeństwa. Często zdarza się przecież, że postawienie dwóch osobnych łóżek w jednym pomieszczeniu jest po prostu niemożliwe. Z pomocą przychodzą wtedy właśnie meble piętrowe.

Czy łóżko piętrowe jest bezpieczne?

Większość dzieci reaguje bardzo entuzjastycznie na pomysł posiadania łóżka piętrowego. Rodzice podchodzą jednak bardziej ostrożnie do tego tematu. Na uwadze mają przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci. Chyba największy strach u opiekunów najmłodszych wzbudza groźba upadku ze znacznej wysokości – chociażby w trakcie snu – który mógłby skończyć się poważnymi obrażeniami. Uspokajamy. Łóżka piętrowe, które proponują sklepy meblowe, nie mają nic wspólnego z prostymi, wojskowymi pryczami, z których faktycznie można łatwo spaść – zwłaszcza w czasie niespokojnego snu. Meble do użytku domowego są w pełni bezpieczne. Są one wyposażone w specjalne, mocne barierki, które powinny być dokładnie zamontowane do łóżka. Dodatkowym atutem jest również gęste rozmieszczenie belek w barierce. Możesz być pewien, że takie zabezpieczenie uniemożliwi upadek z wysokości zarówno dziecku, jak i osobie dorosłej.

Jakie rodzaje łóżek piętrowych wyróżniamy?

Oferta łóżek piętrowych dostępnych na współczesnym rynku jest naprawdę szeroka. Podstawowym rozróżnieniem jest podział na łóżka dla dorosłych i dla dzieci. Te pierwsze charakteryzują się nowoczesnym designem i naturalnymi kolorami, które wpiszą się w każdą aranżację wnętrza. Meble dla dzieci proponują zaś wiele ciekawych wariacji – na przykład zjeżdżalnię zamontowaną od górnego łóżka. To jednak nie wszystko. Łóżka piętrowe możemy podzielić również na te o tradycyjnej budowie – dwa posłania położone jedno nad drugim – jak i łóżka na antresoli. W tym ostatnim przypadku mamy do czynienia tylko z jednym posłaniem, które umieszczone jest na wysokich nogach. Dzięki takiej budowie mebel nie zajmuje dużo miejsca, a pod nim można postawić chociażby biurko. To rozwiązanie jest doskonałe szczególnie dla kawalerek lub naprawdę małych pokoików.

Zalety łóżka piętrowego

Zakup łóżka piętrowego to naprawdę dobry pomysł. Jego główną zaletą jest niewątpliwie niewielka przestrzeń, jaką zajmuje. W przypadku małych pomieszczeń jest to szczególnie ważne. Dzięki temu nie będzie konieczności rezygnacji z innych potrzebnych mebli. Łóżko piętrowe daje również poczucie prywatności. Mowa tu szczególnie o rodzeństwie, które dzieli ze sobą jeden pokój. Dwa osobne posłania, położone jedno nad drugim, dają pociechom możliwość stworzenia swojej własnej, prywatnej przestrzeni do relaksu i odpoczynku. Warto mieć to na uwadze w czasie planowania dziecięcego pokoju.

5 1 głos
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Dla kogo materac nawierzchniowy? Rodzaje, rozmiary i zastosowanie materaców nawierzchniowych. Materace Jelenia Góra

Read Next

Jak wybrać grzejnik do łazienki – Poradnik

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments