Okna drewniane – ponadczasowe i uniwersalne

Nie sposób sobie wyobrazić dom lub mieszkanie pozbawione okien. Są one bowiem nieodzownym elementem przy konstrukcji budynków mieszkalnych. Mimo to, nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że okna mogą być również elementem wystroju wnętrza. Wśród architektów wnętrz oraz pasjonatów dizajnu, największą popularnością cieszą się okna drewniane. Jakie są ich cechy charakterystyczne i w jaki sposób mogą one odmienić wnętrze?

Drewno – izolator z natury

Drewno jest materiałem pochodzenia naturalnego. Dzięki swoim właściwościom, wykorzystywane jest do celów budowlanych od stuleci. Stolarka okienna nie jest tu wyjątkiem. Drewno nadaje się idealnie do produkcji okien, ponieważ jest świetnym izolatorem ciepła. Oprócz wykorzystania naturalnych właściwości, izolacyjność okien drewnianych poprawiają dodatkowe uszczelki montowane na całym obwodzie skrzydła. Dobra izolacja pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania domu. Okna drewniane są również świetnym izolatorem akustycznym. Porowata struktura drewna pozwala na odcięcie wnętrza od dźwięków dobiegających z zewnątrz.

Okna drewniane – element wystroju wnętrza

Okna zajmują znaczną część powierzchni ściany. Sprawia to, że są bardzo widoczne na tle innych elementów wystroju wnętrza. Drewniane framugi są chętnie wykorzystywane przez architektów przy różnych realizacjach. Drewno fantastycznie komponuje się zarówno z wystrojem utrzymanym w klasycznym stylu, jak i przy nowoczesnych projektach. Istnieje szeroki wybór rodzajów drewna jak i wariantów jego wykończenia, co daje nieograniczone możliwości przy tworzeniu unikalnej kompozycji wnętrz.

Okna drewniane – inwestycja na lata

Okna drewniane są droższe od okien wykonanych np. z PVC. Drewno jest materiałem o wiele trwalszym, odpornym na wysokie temperatury czy ich gwałtowne zmiany. Obecna technologia, przy pomocy której produkuje się obecnie okna z drewna, sprawia również, że są one odporne na uszkodzenia mechaniczne. Przy odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji, tego typu okna mogą posłużyć przez wiele lat, nie tracąc swoich właściwości izolacyjnych oraz walorów estetycznych.

Jak wybrać odpowiednie okna z drewna?

Zakup i montaż okien drewnianych to duże przedsięwzięcie. Z tego powodu, powinniśmy zasięgnąć porady i opinii specjalistów. Okna z drewna można zakupić w Nexbau. Wieloletnie doświadczenie w produkcji i montażu stolarki okiennej z drewna, rozbudowane zaplecze techniczne oraz wykwalifikowani eksperci, są niewątpliwymi atutami, które od trzech dekad przyciągają klientów. W ofercie Nexbau znajdują się okna z różnych gatunków drewna. Odpowiedniego wyboru pomogą dokonać doradcy, którzy dopasują ofertę do indywidualnych potrzeb każdego kupującego.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 głos
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jak uzyskać duże plony ogórka melonowego?

Read Next

Zmywarki oraz pralki dawniej i dziś – różnice

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments