Remont mieszkania: jak się za to zabrać, żeby potem nie żałować?

Generalny remont mieszkania w bloku czy kamienicy to problem, z którym mierzy się mnóstwo Polaków. Rynek nieruchomości wtórnej cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. Ale jak dobrze przemyśleć przeprowadzenie remontu? Jak uniknąć nieporozumień i pułapek? Podpowiadamy!

Od czego zacząć remont mieszkania – krok pierwszy

Jeżeli interesuje się kapitalny remont mieszkania, powinieneś poświęcić dużo uwagi na rzetelną diagnostykę miejsca. Nawet, gdy na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się w normie, warto poprosić o konsultacje kogoś, kto niejedną podłogę już zrywał i niejedno okno w swoim życiu wymienił. Taka osoba wykorzysta wiedzę i fachowe doświadczenie, żeby wybadać grunt pod nogami oraz zerknąć tu i tam, aby dojrzeć ewentualną katastrofę, która może czaić się na ciebie pod boazerią, dajmy na to. Takie oględziny naprawdę się opłacają i dopiero po nich warto pójść o krok dalej.

Oczywiście, zanim w ogóle wbijesz pierwszy gwóźdź, zanim wystartuje twoja ulubiona piła szablasta Graphite, musisz się upewnić, że masz na wszystko odpowiednie zgody. Należy zapoznać się z zasadami panującymi w danej wspólnocie mieszkaniowej. Ogólnie przyjmuje się, że jeśli prace remontowe będą miały miejsce wewnątrz lokalu bez wpływu na obszar wspólny (klatka schodowa np.), zgoda wspólnoty nie jest wymagana, aczkolwiek i w tym zakresie trzeba dokonać pewnych konsultacji, ponieważ na danym osiedlu mogą obowiązywać pewne ustalenia dotyczące hałasu w określonym przedziale czasowym czy sposobu pozbywania się odpadów budowlanych. Mając na uwadze takie zagadnienia, remont generalny mieszkania stanie się łatwiejszy pod kątem organizacyjnym, a i dobro wspólnoty będzie zabezpieczone. Z sąsiadami warto dobrze żyć, nie sądzisz?

Pora zaplanować remont mieszkania

No dobra, wszystko mniej więcej wiadomo, więc czas sporządzić harmonogram remontu mieszkania. Od razu podkreślamy, żebyś dorzucił trochę miejsca pod koniec. Remonty mieszkań to mają do siebie, że lubią się przedłużać. Powodów może być naprawdę sporo, tak więc elastyczność harmonogramu powinna się opłacić.

To samo, jeśli chodzi o budżet. Gdy planujemy generalny remont mieszkania, trzeba wziąć pod uwagę masę czynników, które budują koszty. Od wynagrodzeń robotników po ceny, w jakich plasuje się dobrej jakości płótno ścierne. Niemniej nawet najlepiej wykalkulowany kompleksowy remont mieszkania potrafi wziąć cię za portfel z zaskoczenia, więc i tutaj trzeba przygotować się na pewną dozę elastyczności.

Źródło zdjęcia: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Czym powinna charakteryzować się dobra wykładzina do biura

Read Next

Kancelaria adwokacka Lexinvest – prawo nieruchomości nie ma przed nami tajemnic

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments