Systemy odzysku wody. Dlaczego warto go wdrożyć w firmie produkcyjnej?

Odzyskiwanie wody w procesie produkcyjnym to ważny element organizacji pracy, którego zadaniem jest usprawnienie samego procesu, dbałość o sprawne funkcjonowanie maszyn oraz ochrona środowiska naturalnego. Woda bowiem jest wciąż niezastąpiona w różnych gałęziach przemysłu. Najważniejsze z nich to: produkcja kruszyw, wydobycie węgla kamiennego, produkcja prefabrykatów, wydobycie złota, oczyszczanie ścieków, ceramika, cukrownie czy browary piwowarskie. 

System odzysku wody Powerstone Flow 

Coraz bardziej surowa normy i przepisy dotyczące wykorzystania wody w procesach produkcyjnych, ale również w gospodarstwach domowych, wymuszają na wszystkich racjonalne jej zużycie. Proces odzysku wody w branży produkcyjnej polega na przetwarzaniu wody już raz wykorzystanej na wodę o odpowiedniej jakości, umożliwiającej jej ponowne zastosowanie w różnych procesach użytkowych. Przykładowo, tak odzyskana woda może być wykorzystana w chłodzeniu, czyszczeniu czy płukaniu..

Odzyskiwanie wody do ponownego użycia w procesie produkcyjnym odbywa się obiegach zamkniętych. Powerstone Flow to system, który może być przystosowany do użycia stacjonarnego lub w wersji semi-mobilnej. jego uniwersalność polega również na tym, że dostępne są wersje modułowe, co pozwala na wykorzystanie ich w dowolnych warunkach. W zależności od potrzeb zakładu klienta system odzysku wody może być zaopatrzony w prasy filtracyjne o wielkości płyt od 0,4m x 0,4m do 2m x 2x.

Zastosowanie systemów odzysku wody 

Dbałość o świadome zarządzanie gospodarką wodną jest jednym z istotniejszych elementów inteligentnego zarządzania firmą. Wynika to z trzech podstawowych powodów:

  1. Odzyskana woda, która ponownie jest wykorzystywana w procesie produkcji, w znacznym stopniu obniża same koszty produkcji. Jednocześnie przyspiesza ona sam cykl produkcyjny, sprawnie oczyszczając materiał oraz wydłużając bezawaryjną pracę maszyn.
  2. Odzysk materiałów. dzięki systemom odzyskiwania wody można pozyskiwać materiał produkcyjny, taki jak: piasek, glina, frakcje pyłowe, cement, kaolin, nawozy mineralne czy węgiel.
  3. Dbałość o czystość środowiska. Obieg zamknięty wody zapewnia, że nie musimy pobierać czystej wody z zewnątrz ani nie zanieczyszczamy środowiska brudnymi odpadami.

Systemy odzysku wody powinny być projektowane już we wstępnej fazie organizacji przedsiębiorstwa czy zakładu. Warto przy tym konsultować się z przedstawicielami producenta systemów, żeby spełniały one jak najbardziej efektywnie swoją funkcję. Pozwoli to z całą pewnością usprawnić pracę firmy, zredukować koszty a także zadbać o czyste środowisko.

 

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jak zaaranżować małą łazienkę, by była wygodna i funkcjonalna?

Read Next

Jakie są zastosowania betonu dekoracyjnego i jak go stosować w projektach?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments