Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Wybierając szafkę pod umywalkę nablatową musimy zadać sobie pierwsze i najważniejsze pytanie – czy będzie ona wisząca, czy też stojąca? Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista.
Wolnstojąca szafka pod umywalkę nablatową może się kojarzyć z klasycznymi szafkami do innych pomieszczeń, używanymi przez starsze pokolenia. Niemniej dziś dominuje już kompletnie inny design i możliwości produkcyjne dlatego stojące szafki pod umywalkę prezentują często wyszukany styl i elegancję a do tego są niemniej praktyczne od szafek wiszących – co więcej często mogą pomieścić więcej akcesoriów łazienkowych!
Szafki wolnostojące bez względu na swój wygląd posiadają pewną niezaprzeczalną zaletę: nie potrzebują montażu na ścianie, a więc nie dziurawimy ścian ani płytek. Nie ryzykujemy przy tym pęknięć płytek, nie tego że nie zawiesimy mebli równo. Jeśli podłoga w łazience jest równa – nasze meble zawsze będą stały równo.
Niemniej warto pamiętać, że szafki łazienkowe wiszące to najpopularniejsze rozwiązanie w kwestii mebli łazienkowych. Prezentują się lekko ponieważ nie dotykają podłogi – dzięki temu można stosować przy nich rozmaite zabiegi designerskie, które sprawiają, że całość wygląda jeszcze lepiej. W końcu są niezwykle praktyczne, gdy przychodzi do sprzątania. Nie trzeba ich przestawiać – ułatwiają umycie całej podłogi – za meblami nigdy nie zalega brud. Nie ma też ryzyka zamoczenia i zniszczenia mebli, gdy zalejemy podłogę w łazience – a taka sytuacja nie należy do rzadkości: wystarczy więcej wody z wanny, zatkany filtr w pralce lub przewrócone wiadro. Szafki wiszące sprawdzą się idealnie pod umywalkę nablatową lub wpuszczaną (meblową).
Szafka pod umywalkę nablatową przede wszystkim musi być właściwie dobrana do rozmiaru samej umywalki. Zakłada się że umywalka powinna zajmować ok 1/3 lub ½ całej powierzchni szafki przygotowanej pod nią. W innym przypadku problemem będzie proporcja między całością. Warto rozważyć także montaż dwóch umywalek – jeśli dysponujemy szafką z blatem 120 lub 140cm, oraz oczywiście dość duża łazienką.
Na zdjęciach użyto aranżacji z meblami marki IÖ dostępnej w największej sieci salonów łazienek w Polsce – BLU:
https://www.blu.com.pl/salony-projektowanie-lazienek-architekci-wnetrz
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.