Trendy w architekturze, które będą ważne w 2023 roku

Kierunki w rozwoju architektury to przede wszystkim odpowiedź na wydarzenia, które miały znaczenie w ostatnich latach. Zwiększona świadomość ekologiczna, rozwój nowych technologii czy nawet pandemia mają wpływ na kształt naszych przyszłych domów. Eksperci firmy GALECO podpowiadają, którym trendom warto szczególnie się przyjrzeć.

Zrównoważony rozwój i zwrot ku naturze

Wiele nowych budynków w dalszym ciągu będzie projektowanych z myślą o zrównoważonym rozwoju, co oznacza zastosowanie rozwiązań, które pomogą w dążeniu do poprawy jakości i komfortu życia, ale z jednoczesnym poszanowaniem dla środowiska naturalnego. Firma GALECO podąża za tym trendem stosując w swoich produktach takich jak GALECO STAL, GALECO STALi system Galeco BEZOKAPOWY skandynawską stal GreenCoat®. Powlekane organicznie stale GreenCoat® stoją na czele ekologicznych trendów budowlanych na świecie. Dzięki ich przewadze nad tradycyjnymi materiałami jak cynk czy aluminium, możliwe jest tworzenie budynków o zmniejszonym wpływie na środowisko. Do produkcji powłoki zastosowano szwedzki olej rzepakowy zamiast składników ropopochodnych, co jest unikalnym rozwiązaniem na rynku.

bezokapowy_galeco (3)

Istotnym aspektem jest również zintegrowanie nowych budynków z naturą. Coraz większa liczba architektów i inwestorów decyduje się np. na instalację dachów zielonych, które zapewniają nie tylko naturalną izolację termiczną i akustyczną, ale również poprawiają jakość powietrza w miejscu zamieszkania.

W takich projektach wykorzystuje się dodatkowo naturalne światło i ciepło. Ma to również wpływ na wybór specjalnych systemów rynnowych i typu dachu, które umożliwiają instalację paneli słonecznych. Co w efekcie skutkuje ograniczeniem zużycia energii elektrycznej i cieplnej.

galecostal2-img02jesienv2 (2)

Inteligentne technologie

Automatyka budynkowa odgrywa niezwykle ważną rolę w tym trendzie. Polega ona na zintegrowaniu i zarządzaniu różnymi systemami i urządzeniami w budynku, takimi jak oświetlenie, klimatyzacja czy wentylacja, w celu uzyskania wysokiego poziomu wygody i efektywności energetycznej. Dzięki zintegrowanej automatyce możliwe jest łatwe i wygodne zarządzanie i kontrolowanie tych systemów z jednego miejsca.

Automatyka budynkowa jest coraz bardziej popularna i jest uważana za przyszłość budownictwa. Inteligentne technologie przyczyniają się również do zmian w zakresie produkcji oraz montażu systemów rynnowych, które ewoluują z każdym rokiem. Inteligentna produkcja pozwala nie tylko na zwiększenie wydajności zakładu produkcyjnego, ale również na podniesienie jakości samych produktów.

galeco-kv-stal (2)

Minimalistyczny  design

Nowoczesne domy to nie tylko automatyka, ale również ich minimalistyczny wygląd. Tu z pewnością nadal będzie królował design, który sprawia, że do projektowania dachów oraz systemów rynnowych stosuje się proste linie. Ten aspekt wpływa również na sam rozwój produktów. W dziedzinie systemów rynnowych nadal najbardziej popularne będą więc rynny o prostokątnym kształcie oraz tzw. rynny ukryte, zapewniające najwyższą estetykę budynku.

Idealnie w trend nowoczesnego budownictwa wpisał się zatem system GALECO BEZOKAPOWY. Jest on w pełni dopasowany do minimalistycznych budynków, które nie mają wysunięcia w okapie, zaś zabudowany w warstwie termoizolacyjnej pion spustowy sprawia, że bryła bydynku pozostaje spójna. System ten zmienia tradycyjne podejście do rynien w rozwiązanie dedykowane do najśmielszych projektów współczesnych architektów.

Design adaptacyjny

Design adaptacyjny

Kolejnym bardzo ważnym trendem jest projektowanie adaptacyjne, które pozwala na dostosowanie budynku do zmieniających się potrzeb i preferencji jego użytkowników. W przeciwieństwie do tradycyjnego projektowania, design adaptacyjny pozwala na elastyczne dostosowywanie układu pomieszczeń, funkcji i wyposażenia w zależności od potrzeb mieszkańców. W praktyce design adaptacyjny może oznaczać stosowanie elastycznych ścian, łatwo demontowalnych elementów wyposażenia, a także wykorzystywanie inteligentnych systemów automatyki budynkowej, które umożliwiają łatwą zmianę funkcji pomieszczeń i układu budynku.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jakie właściwości ma kawa bez kofeiny?

Read Next

Czy warto przeprowadzić się do Niepołomic?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments