Wózki dziecięce używane – gdzie znaleźć ogłoszenia o sprzedaży?

Narodziny dziecka to wyjątkowa chwila w życiu całej rodziny, do której młodzi rodzice przygotowują się od miesięcy, m.in. kompletując wyprawkę. Wybór odpowiedniego wózka to jedna z ważniejszych decyzji. Od niej zależy po pierwsze bezpieczeństwo i komfort malucha, a po drugie wygoda użytkowania z punktu widzenia rodzica. Ceny wózków są bardzo zróżnicowane.

Za modną gondolę znanej marki przyjdzie nam zapłacić nawet 10 tys. zł! Nie oznacza to jednak, że ten zakup musi zrujnować nasz portfel. Warto przyjrzeć się bliżej ofercie używanych wózków dziecięcych. Można kupić je znacznie taniej niż nowe, nie rezygnując przy tym z jakości i wygody. Co warto wziąć pod uwagę, planując zakup?

Wózki dziecięce – jakie wybrać?

Zacznijmy od podstawowej kwestii. Dla niemowlęcia, do czasu, nim nie zacznie ono stabilnie siedzieć, czyli mniej więcej do 6. miesiąca życia, potrzebna będzie gondola.

Kolejno czeka nas zakup wózka spacerowego, w którym nasz maluch będzie mógł oglądać świat, siedząc, a w razie potrzeby, po rozłożeniu oparcia, także wygodnie odpocząć w pozycji półleżącej.

W sklepach znajdziemy także wózki dziecięce wielofunkcyjne – 2 w 1, czyli gondola i spacerówka, oraz 3 w 1, a więc gondola, spacerówka i fotelik samochodowy lub nosidełko. W takich przypadkach kupujemy w zestawie jeden stelaż i osobne siedziska, które można na nim zamontować w zależności od potrzeb. Jak widać, opcji jest bardzo dużo.

Dobrze jest określić, jaki styl życia prowadzimy, gdzie będziemy się z dzieckiem przemieszczać. Na przykład dla rodzin mieszkających za miastem sprawdzą się wózki dziecięce na dużych kołach, ułatwiające poruszanie się w różnym terenie, dla osób chcących podróżować z dziećmi – takie, które po złożeniu zajmują mało miejsca. Jeśli często jeździmy samochodem, wygodny będzie wózek z nosidełkiem kompatybilnym ze stelażem. Wybór jest oczywiście jeszcze większy – są modele wózków dziecięcych do biegania, kompaktowe i lekkie parasolki, zwrotne wózki trójkołowe… Warto wybrać model, który jest lekki – waga wózka dziecięcego ma znaczenie zwłaszcza dla osób podróżujących, przyjdzie wielokrotnie wózek wkładać do bagażnika auta, solidny, z regulacją wysokości. Jeśli mamy taką możliwość, sprawdźmy osobiście, jakie funkcje posiada interesujący nas model, czy łatwo się składa, jest odpowiednio duży.

Estetyka wydaje się w tym zestawieniu kwestią drugorzędną, ale o wiele przyjemniej spaceruje się z gondolą czy parasolką, która po prostu wizualnie się nam podoba. Także używane wózki mogą zachwycać designem i funkcjonalnością. Warto więc sprawdzić tę możliwość.

Używane wózki dziecięce – gdzie kupić?

Używane wózki dziecięce – nowoczesne i te bardziej retro znajdziemy np. w komisach wózków. Takie punkty nie funkcjonują jednak w każdym mieście i mają często dość ograniczoną ofertę. O wiele większy wybór czeka na młodych rodziców w internecie. Obecnie wystawianie ogłoszeń jest bardzo proste, dlatego sprzedaż używanych akcesoriów dziecięcych stała się bardzo popularną praktyką. Łatwo możemy znaleźć modele w okazyjnych cenach i świetnym stanie, gondole używane tylko kilka miesięcy albo stylowe wózki dziecięce z lat 90-tych.

Poszukiwania idealnego wózka dla naszego malucha warto rozpocząć od przejrzenia stron do wystawienia ogłoszeń. Jedną z popularnych tego typu witryn jest portal abc.pl. Znajdziemy tam oferty od firm i osób prywatnych, które chcą coś sprzedać w naszej okolicy. Kupując lokalnie, mamy okazję umówić się na spotkanie ze sprzedawcą, dokładnie obejrzeć daną rzecz i bezpiecznie sfinalizować transakcję.

Portal z ogłoszeniami abc.pl to strona popularna i bardzo łatwa w obsłudze. Można skorzystać z wyszukiwarki, wpisując typ albo model wózka bądź – zwłaszcza jeśli jeszcze nie mamy sprecyzowanych oczekiwań – przejrzeć podkategorię Wózki dziecięce w sekcji Dla dzieci. Także kontakt ze sprzedawcą jest bezproblemowy. Po prawej stronie witryny wyświetlają się dane osoby, która dodała ogłoszenie. Możemy przesłać jej wiadomość przez abc.pl, a w niektórych przypadkach (jeśli sprzedający pozostawił nr telefonu) zadzwonić lub wysłać SMS.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Jaki wybrać beton na fundament, strop, wylewkę a jaki beton na chudziaka?

Read Next

Oszczędzaj na ogrzewaniu! Jak dobrać rekuperator i jak go zamontować?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments