Wpływ COVID-19 na działalność branży noclegowej

Pandemia COVID-19 dotknęła branżę hotelową w znaczącym stopniu. Było to spowodowane zarówno zamknięciem obiektów noclegowych, jak i spadkiem popytu na turystykę. Oznaczało to też działania odgórne, mające na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się choroby, czyli restrykcje dotyczące obłożenia obiektów i lockdown. Całkowicie uniemożliwiło to przez jakiś czas prowadzenie działalności noclegowej.

Pandemia COVID-19 dotknęła branżę hotelową w znaczącym stopniu. Było to spowodowane zarówno zamknięciem obiektów noclegowych, jak i spadkiem popytu na turystykę. Oznaczało to też działania odgórne, mające na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się choroby, czyli restrykcje dotyczące obłożenia obiektów i lockdown. Całkowicie uniemożliwiło to przez jakiś czas prowadzenie działalności noclegowej.

Według danych GUS-u pod koniec 2020 r. średnie obłożenie w obiektach noclegowych wyniosło 29,6%. Był to rekordowo niski wynik dla polskiego sektora hotelarskiego. Zmiana była widoczna szczególnie w porównaniu do poziomu wskaźnika obłożenia z lat 2016–2019, który to był stabilny i kształtował się na poziomie 52,3%.

Cała branża hotelarska znalazła się w wyjątkowo trudnej sytuacji, której skutki odczuwa do dziś. Niektóre z obiektów niestety nie przetrwały. Inne poradziły sobie, ale kosztem zmniejszenia obsady i zatrzymaniem inwestycji. Brak pewności co do nadchodzących miesięcy sprawił, że hotelarze często zadają sobie pytanie „A co, jeśli sytuacja będzie się powtarzać ?”.

Stoimy przed koniecznością nabycia odporności na zdarzenia losowe takie jak właśnie pandemie. Jednym ze sposobów, dzięki którym możemy to osiągnąć, jest cyfryzacja i automatyzacja. Umożliwia to obniżenie kosztów działalności i poprawę jakości usług. Nowoczesne rozwiązania są wsparciem, które w obecnych mocno niepewnych czasach jest bardzo potrzebne.

Jak możesz przystosować swój obiekt noclegowy do czasów pandemii?

Pandemia z pewnością przypomniała nam, jak ważne jest zachowanie wysokich standardów higieny na każdym etapie pobytu gościa w obiekcie noclegowym. Zapewnienie bezpieczeństwa klientom jest szczególnie ważne w kontekście ryzyka epidemiologicznego. Rozwiązaniem, które znacznie wpłynie na komfort pracowników i gości, jest wdrożenie bezkontaktowej recepcji. Eliminuje ona ryzyko przeniesienia zakażenia.

To niejedyny powód, dla którego warto rozważyć automatyzację i cyfryzację. Bezkontaktowa, zautomatyzowana obsługa klienta to także oszczędność kosztów pracy ludzkiej. Grono swoich klientów możesz znacznie poszerzyć poprzez zapewnienie dostępu do całodobowej, wygodnej recepcji. Będą oni mogli skorzystać z rezerwacji last minute oraz meldować się w hotelu nawet w środku nocy. Meldunek online i cyfrowa identyfikacja gości zwiększają też bezpieczeństwo obiektu.

RentalBots – wirtualna recepcja i realne oszczędności dla Twojej firmy

RentalBots to usługa dla właścicieli obiektów noclegowych: hoteli, moteli, pensjonatów i apartamentów short-term. System umożliwia zastąpienie recepcji rozwiązaniami cyfrowymi, z których goście mogą korzystać z poziomu swojego smartfona. Mogą oni przez telefon meldować się i otwierać drzwi. Zarządca obiektu ma jednocześnie możliwość kontroli sytuacji w czasie rzeczywistym.

RentalBots to rozwiązanie na poziomie ogólnoświatowych trendów w turystyce. Pozwala na natychmiastowy dostęp do usług online. To polski system powstały na bazie doświadczeń grupy osób zarządzających obiektami noclegowymi. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie www.rentalbots.pl.

Chcesz skorzystać z dotacji na wdrożenie cyfrowych rozwiązań w swoich obiektach? Zajrzyj na dotacje.rentalbots.pl.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Rolety zewnętrzne – najlepsza ochrona przed słońcem

Read Next

Lampa kryształowa – jak czyścić?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments