Rolety zewnętrzne – najlepsza ochrona przed słońcem

Wiosna to najlepszy moment na zakup rolet zewnętrznych. Takie rozwiązanie nie tylko skutecznie ochroni nas przed intensywnymi promieniami słońca, ale również przed wysokimi temperaturami i mocnym nagrzewaniem domu lub mieszkania. Co jeszcze musisz wiedzieć o tym rozwiązaniu i jakie rolety zewnętrzne będą dla Ciebie najlepsze?

Rolety zewnętrzne to doskonałe rozwiązanie na lata i… lato!

Wyróżniamy różnego rodzaju rolety montowane na zewnątrz: rolety natynkowe, podtynkowe, a także coraz popularniejsze rolety antywłamaniowe. Rolety zewnętrzne zapewniają ogromny komfort latem. To rozwiązanie, które gwarantuje ochronę przed słońcem, a także intensywnym nagrzaniem pomieszczeń. Co więcej, rolety zewnętrzne spełniają również funkcję zimą poprzez dodatkową izolację termiczną. Dzięki temu z Twojego domu ucieka mnie ciepła.

Rolety zewnętrzne to dodatkowe poczucie bezpieczeństwa i prywatności

Musisz również wiedzieć, że montaż rolet zewnętrznych zapewnia dobrą izolację akustyczną. W efekcie z takim rozwiązaniem w naszym domu czujemy się bezpieczniej i bardziej komfortowo. Jakie zatem rolety najlepiej wybrać? https://dopasujrolety.pl/3-rolety-zewnetrzne

Rolety natynkowe – najpopularniejszy rodzaj rolet zewnętrznych

Obecnie rolety natynkowe to najbardziej powszechne rozwiązanie. Taki rodzaj osłon okiennych najczęściej spotkasz w istniejących budynkach: domach bądź pomieszczeniach gospodarczych czy biurowych. Czym charakteryzują się rolety natynkowe i dlaczego to tak popularne rozwiązanie? Otóż montaż rolet zewnętrznych natynkowych nie ingeruje w obecny stan budynku i w zasadzie możesz je zamontować w dowolnym momencie.

Zamontowanie rolet zewnętrznych natynkowych jest bardzo proste

Wspomnieliśmy już, że montaż rolet natynkowych nie ingeruje w stan Twojego domu. Skrzynkę z roletą możesz bowiem zamontować bezpośrednio na elewacji budynku bądź na ramach okiennych. Do wyboru masz zwykle trzy kształty skrzynek: okrągłym, półokrągłym oraz kanciastym, czyli są to skrzynki cięte pod kątem 45 stopni. Skrzynki roletowe możesz zatem dopasować do indywidualnych preferencji i stylu budynku.

Rolety podtynkowe doskonale wtapiają się w elewację budynku

Rolety podtynkowe to najbardziej subtelne z rozwiązań, jednych ich montaż najlepiej rozważyć już na etapie projektowania i budowy Twojego domu. To piękne i praktyczne rozwiązanie, które sprawia, że rolety zewnętrzne „stapiają się” z bryłą budynku. Takie rolety zewnętrzne mają specjalnie zaprojektowany kształt nadproża, który jest cofnięty, co zapewnia łatwy i prawidłowy montaż skrzynki roletowej.

Rolety antywłamaniowe – trwałość na lata i poczucie komfortu i bezpieczeństwa

Pragniesz czuć się w swoim domu niezwykle komfortowo i bezpiecznie? Koniecznie rozważ zakup i montaż zewnętrznych rolet antywłamaniowych. To coraz popularniejsze rozwiązanie. Rolety antywłamaniowe RC3 to częsty wybór konsumentów. Wszystko ze względu na solidność, trwałość i doskonałą ochronę okien, która została już potwierdzona licznymi badaniami. Poza dodatkową ochroną, rolety antywłamaniowe spełniają wszystkie  funkcje rolet zewnętrznych: zapewniają izolację termiczną i akustyczną. Jeśli szukasz bardziej budżetowego rozwiązania, warto rozważyć zakup i montaż rolety antywłamaniowych typu RC2.

Pancerz rolety zewnętrznej możesz zakupić również oddzielnie

Pragniesz po latach wymienić kolor rolety? Nie musisz kupować wcale całej rolety zewnętrznej! Pancerz do rolety w dowolnym kolorze i dopasowany indywidualnie do wymiarów to wygodny sposób na odświeżenie koloru, a także w sytuacji, kiedy dotychczasowy pancerz uległ zniszczeniu. Z pewnością szeroka gamą kolorystyczna pancerzy do rolet pozwoli na wybór jak najlepszego rozwiązania, a roleta zewnętrzna będzie służyła Ci na długie lata. Pancerze wykonane z profili PA 39 zapewnia wysoką ochroną przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Do wyboru masz pancerze z perforacją lub bez. Wybór zależy od Ciebie.

Rolety zewnętrzne sterowane ręcznie, a może automatycznie? Jakie rozwiązanie wybrać?

Kolejnym pytaniem, które często zadają sobie Klienci jest wybór sposobu sterowania roletą zewnętrzną. Rolety sterowane automatycznie to zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązanie. Musisz jednak liczyć się ze znacznie większymi kosztami takiego rozwiązania. Czy warto zainwestować?

Rolety sterowane automatycznie możesz uruchamiać za pomocą włącznika zamontowanego na ścianie lub specjalnego pilota. Jest to niezwykły komfort i wygoda w użytkowaniu, który z pewnością docenią miłośnicy nowocześniejszych rozwiązań. Rolety zewnętrzne sterowane ręcznie to ręczny mechanizm, który zawija lub rozwija roletę za pomocą specjalnej korby. Po czasie możesz uznać, że jest to nieco uciążliwe i czasochłonne. Większość Klientów inwestując w rolety zewnętrzne decyduje się jednak zainwestować w automatyzację. To wygoda i zdecydowanie bardziej komfortowe rozwiązanie. Miłośnicy nowinek technologicznych z pewnością zainteresują się rozwiązaniem, jakim jest czasowe ustawianie zwijania i rozwijania rolety, które można również połączyć z alarmem. Doskonała pobudka naturalnym słońcem w sypialni? czemu nie!

Rolety zewnętrze to coraz popularniejsze rozwiązanie w domach jednorodzinnych. Całkowite zaciemnienie to komfort snu, a utrzymanie optymalnej temperatury sprawdzi się podczas upałów. Warto rozważyć zatem zakup rolety zewnętrznej, która posłuży nam na długie lata.

Źródło zdjęcia: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 głos
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Rolety zewnętrzne – na co zwrócić uwagę?

Read Next

Wpływ COVID-19 na działalność branży noclegowej

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments