Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Prace wykończeniowe to etap, który nie tylko pochłania spore koszty, ale również wymaga dużego zaangażowania i precyzyjnego planowania, uwzględniającego kilka niezwykle istotnych aspektów. W krótkim poradniku podpowiadamy więc, na co zwrócić uwagę, tworząc praktyczne i estetyczne wnętrza i o czym warto pamiętać podczas wykańczania domu i mieszkania.
Czym jest smart home i co musisz o nim wiedzieć?
Pod pojęciem wykończenie wnętrz kryje się cały szereg działań, które należy podjąć, by zapewnić sobie i innym domownikom komfort funkcjonowania w przyszłości. Jednym z najistotniejszych będzie z pewnością wybór udogodnień, które umilą naszą codzienność i pozwolą wykorzystać potencjał, tkwiący w nowoczesnych rozwiązaniach.
Myśl ta rozwinięta została doskonale w artykule „Smart home – wszystko, co musisz wiedzieć o nowoczesnych udogodnieniach w Twoim domu”, którego autor przedstawił cały szereg niezwykle interesujących propozycji. Będzie to np. zdalne sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją, inteligentne oświetlenie domu i sterowanie multimediami czy też ruchome rolety, podnoszone lub opuszczane w ściśle określanych godzinach, co przekłada się na komfort cieplny w pomieszczeniach, bez konieczności angażowania domowników.
Jak zaprojektować funkcjonalne wnętrze?
Kupując dom czy mieszkanie w stanie deweloperskim, na ogół nie mamy już wpływu na ustawienie ścian i układ pomieszczeń. Jednak w trakcie prac wykończeniowych możemy podjąć cały szereg decyzji, które będą budowały funkcjonalność przestrzeni. Dotyczy to m.in. rozmieszczenia ścianek działowych, okablowania, pozwalającego na korzystanie z multimediów czy liczby gniazdek elektrycznych.
Z artykułu „Darmowy projekt łazienki z marketu budowlanego – dlaczego jest gorszy od projektu architekta?” dowiesz się również, dlaczego warto zrezygnować z darmowych projektów, oferowanych przez markety, na rzecz współpracy z projektantem. Jak się bowiem okazuje, tylko rozwiązania dostosowane do w pełni indywidualnych potrzeb i upodobań, gwarantują satysfakcję z efektów pracy, warunkując jednocześnie komfort codziennego życia w domu lub w mieszkaniu.
Z kim współpracować przy wykańczaniu wnętrz?
Wykończenie wnętrz bardzo często wymaga podjęcia współpracy z fachowcami z różnych dziedzin. Przeprowadzanie instalacji, wylewki, układanie glazury i posadzek, podwieszanie sufitów, gruntowanie i malowanie ścian czy montaż drzwi – większość z nas nie jest w stanie podjąć się całkowicie samodzielnego wykonania tych zadań.
Coraz więcej osób decyduje się także na współpracę z architektem wnętrz. Po przejściu na stronę www.ka-studio.pl, którą prowadzi firma Projektowanie wnętrz Lublin – Biuro projektowe Ka Studio, ul. Juliana Ochockiego 5/2, 20-636 Lublin, Tel: 515 121 115, zapoznasz się z jedną z ofert. Obejmuje ona opracowywanie wspólnego projektu, którego efektem są harmonijne wnętrza, oparte na ergonomicznych rozwiązaniach. Takie wsparcie to droga do sukcesu w stworzeniu miejsca, odpowiadającego w pełni na potrzeby domowników.
Jak kontrolować budżet inwestycji?
Planując kolejne przedsięwzięcia, związane z wykończeniem wnętrz, warto zadbać również o budżet inwestycji. Będzie temu sprzyjać m.in. racjonalizacja wydatków oraz stworzenie kosztorysu, opartego na własnych możliwościach finansowych. Błędy w takiej kalkulacji mogą znacząco opóźnić prace lub też negatywnie rzutować na ich efekty. To właśnie dlatego warto poświęcić nieco czasu na dokładne pomiary powierzchni, planowanie zakupów i poszukiwanie atrakcyjnych ofert.
Alternatywą może być z kolei wspomniana już współpraca z architektem wnętrz. Będzie on sprawował kontrolę nad budżetem inwestycji, korzystając jednocześnie z asortymentu zaufanych dostawców i współpracując ze sprawdzonymi wykonawcami. Wszystko to może przełożyć się na ograniczenie ostatecznych kosztów, a nawet poczynienie oszczędności w napiętym budżecie.
Co warunkuje komfort życia w wykończonych wnętrzach?
Aby zagwarantować sobie komfort życia w domu czy mieszkaniu, o wiele aspektów warto zadbać już na etapie wykończenia wnętrz. Wśród nich należy wymienić m.in.:
- wentylację w pomieszczeniach z dużą wilgocią i intensywnymi zapachami,
- montaż drzwi w odpowiednim kierunku, by nie kolidowały one z meblami w trakcie otwierania,
- funkcjonalny rozstaw poszczególnych elementów wyposażenia,
- wybór odpowiedniego rodzaju ogrzewania oraz jego ewentualnego wsparcia w postaci pompy ciepła,
- zakup mebli na miarę potrzeb domowników.
Takie działania, choć kosztowne i czasochłonne, zaprocentują w przyszłości wygodą codziennego funkcjonowania w pomieszczeniach z ergonomicznymi, praktycznymi, ale również i estetycznymi rozwiązaniami.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.