Biuro nieruchomości – dlaczego warto korzystać?

Rynek nieruchomości prężnie się rozwija. Chętnych za zakup bądź sprzedaż mieszkania jest dużo. Część osób transakcje przeprowadza na własną rękę  – z uwagi na oszczędności, aby nie płacić prowizji biurom nieruchomości. Czy skorzystanie z ofert  biura nieruchomości jest opłacalne?

Czym jest biuro nieruchomości?

Biuro nieruchomości, inaczej mówiąc agencja nieruchomości to przedsiębiorstwo, które zajmuje się pośrednictwem w nieruchomościach. Pracownicy takiego biura określani są mianem pośredników, a przedmiotem działalności jest sprzedaż, kupnom wynajem i zamiana nieruchomości.

Biuro nieruchomości Warszawa stanowi przede wszystkim kompleksowe i sprawdzone rozwiązania w kwestii obrotu nieruchomościami. Pośrednictwo w takim obrocie jest fundamentalnym działaniem w profesjonalnej agencji.

Sprawdź także jak dojechać do naszego biura stacjonarnego w Warszawie:

Co właściwie robi biuro nieruchomości?

Warto podkreślić, że obrót nieruchomościami nie sprowadza się wyłączanie do znalezienia chętnych osób na do kupna/sprzedaży/wynajęcia. Taki zakres obowiązków pośredników stanowi mały procent wszystkich zadań. Z usług biura nieruchomości warto skorzystać wtedy, gdy chcemy mieć pewność bezpiecznego procesu transakcji. Przed dokonaniem formalności często dochodzi do podpisania umowy wstępnej w obecności notariusza, gdzie trzeba wcześniej dostarczyć wszystkie niezbędne dokumenty – tym oczywiście również zajmuje się agent, pomoc doświadczonego pośrednika może się okazać wówczas nieoceniona.

Niemniej jednak, każde biuro kooperuje z biurem notarialnym. Agent dba z należytą starannością, aby notariusz otrzymał w terminie wszystkie niezbędne dokumenty i uzgadnia dogodny termin dla obu stron. Do głównych zadań agenta nieruchomości również sprawdzenie ksiąg wieczystych, aby kupujący miał gwarancję, że nieruchomość, którą nabył jest wolna od hipotecznych obciążeń i finansowych zaległości. Pośrednik zajmuje się również:

  • Dokładnym sprawdzeniem stanu prawnego danej nieruchomości,
  • Przygotowaniem wypisu z ewidencji gruntów i budynków,
  • Przygotowaniem umowy przedwstępnej,
  • Przygotowaniem kompletu dokumentacji wymaganej do umowy warunkowej bądź przenoszącej własność,
  • Sporządzeniem protokołu dotyczącego wydania nieruchomości.

Oznacza to, że osoba podpisująca umowę z biurem nieruchomości jest zwolniona od dokonywania formalności, gdyż leży to w kompetencjach pośrednika nieruchomości. Niemniej jednak, należy pamiętać, że biuro nieruchomości nalicza prowizję. Co do zasady przyjmuje się, że prowizja wynosi od 2 do 3 procent wartości lokum. W praktyce oznacza to, że im wyższa będzie wartość nieruchomości i transakcji, tym większa będzie prowizja.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Czy warto przeprowadzić się do Niepołomic?

Read Next

Pielęgnacja draceny w domu – co warto wiedzieć?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments