Pielęgnacja draceny w domu – co warto wiedzieć?

Dracena to jedna z popularniejszych i bardziej znanych roślin doniczkowych, którą można uprawiać w domu. Dbając o jej odpowiednią pielęgnację, można cieszyć się nie tylko bujnym, gęstym, zielonym pióropuszem, ale także mocniejszym i intensywniejszym wybarwieniem. Gatunków draceny jest wiele, jednak wszystkie wymagają podobnych sposobów pielęgnacji i codziennej troski o to, by jak najdłużej cieszyć się tą piękną, zdrową, dekoracyjną rośliną.

Jakich problemów można spodziewać się przy uprawie draceny w domu?

Znając najczęściej popełniane błędy przez miłośników roślin doniczkowych, można ustrzec się przed niepowodzeniami w uprawie draceny. Pamiętając o kilku podstawowych kwestiach, można znacznie ułatwić sobie pracę nad utrzymaniem tejże rośliny w najlepszej kondycji.

Draceny jako rośliny domowe bardzo cenią sobie w ich uprawie ciepło. To jeden z powodów, dlaczego to właśnie dom i przytulność mieszkalnych pomieszczeń sprawia, że tam te rośliny czują się najlepiej. Temperatura powietrza idealna do uprawy draceny to minimum piętnaście stopni Celsjusza. Ciepłolubność wiąże się również z dużym nasłonecznieniem, dlatego mając możliwość postawienia donicy przy południowym oknie, warto się na to zdecydować, by cieszyć się mocnym i intensywnym wybarwieniem liści.

Jeżeli dotychczas dracena nie cieszyła oczu swoim dekoracyjnym wyglądem, warto zmienić jej stanowisko oraz zapewnić jej dużą dawkę światła słonecznego.

Czym i w jaki sposób nawozić dracenę?

Piękna dracena to ta, która jest systematycznie nawożona, dzięki czemu gleba, która ma zapewnić jej najlepsze warunki wzrostu, jest próchniczna i żyzna. W sezonie wiosenno- letnim warto zdecydować się na nawożenie draceny z pomocą wieloskładnikowych nawozów, które stosuje się zgodnie z informacją znajdującą się na opakowaniu, choć najczęściej jest to okres co dwutygodniowy. Jesienią i zimą należy zrezygnować z nawożenia.

Jak chronić dracenę przed chorobami?

Dracena należy do roślin prostych w uprawie. Kiedy jednak podstawowe warunki jej pielęgnacji nie zostają spełnione, może dojść do obsychania liści. Często jednak problem ten można wyeliminować, spryskując liście wodą. Warto także pamiętać, by nie stawiać rośliny bezpośrednio przy źródle ciepła, jak np. kaloryfer, ponieważ nagłe zmiany temperatury mogą powodować pęknięcia na powierzchni liści.

Zdarza się, iż dracena zostaje zaatakowana przez bakterie, co objawia się zmianami w obrębie liści. Wtedy jednak wystarczy sięgnąć po odpowiednie środki, które są ogólnie dostępne w sprzedaży.

Grafika źródło: www.freepik.com

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Biuro nieruchomości – dlaczego warto korzystać?

Read Next

Pompy ciepła – jak działają?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments