Dlaczego warto zastosować ocieplenie pianką PUR?

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Przy pracy nad ociepleniem poddasza bardzo ważny jest wybór odpowiedniego materiału, który będzie chronił obiekt przed utratą ciepła. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom pianka poliuretanowa PUR jest jedną z najlepszych opcji izolacyjnych i bardzo dobrą alternatywą dla rozwiązań takich jak wełna mineralna czy styropian. Dlaczego warto zastosować ocieplenie pianką PUR?

Czym jest pianka poliuretanowa?

Pianka PUR to nowoczesny materiał budowlany wykorzystywany do termoizolacji, który powoli zaczyna wypierać dotychczasowe sposoby ociepleń. Po wytworzeniu w specjalnym agregacie aplikowany jest metodą bezpośredniego natrysku, która umożliwia nałożenie jednolitej i równomiernej warstwy. Warto zauważyć, że w przypadku pianki poliuretanowej wyróżniamy pianki otwarto lub zamkniętokomórkowe oraz ich warianty, takie jak pianka zimowa, niskorozprężna lub o podwyższonej odporności ogniowej. Z tego względu, ważna jest konsultacja z fachowcem, który pomoże w doborze pianki, która najlepiej sprawdzi się w konkretnym przypadku. Stosowanie ocieplenia metodą izolacji natryskowej pianką PUR wymaga specjalistycznego sprzętu oraz doświadczenia w wykonywaniu tego typu zleceń.

Zalety wykorzystania pianki PUR

Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową zapewnia wiele długotrwałych korzyści. Jest to bardzo wytrzymały materiał, który po nałożeniu zwiększa swoją objętość, wypełniając nawet nietypowe kształty. Pianka nie pyli się i nie kruszy, a do tego nie wchodzi w reakcje z innymi materiałami budowlanymi. Warto dodać, że jest wysoce odporna na działanie szkodliwych pleśni, grzybów oraz innych drobnoustrojów i chroni powierzchnię, którą została pokryta. Pomimo swojej wytrzymałości, pianka jest bardzo lekka i nie obciąża konstrukcji w stopniu podobnym do innych często wybieranych materiałów, więc może być wykorzystana także w starszym budownictwie. Pianka PUR nakładana metodą natryskową dociera do trudno dostępnych miejsc i szczelnie wypełnia przestrzeń, w której została wykorzystana. Kolejną zaletą ocieplania pianką jest zdecydowanie niższy nakład pracy i czasu potrzebnego do wykonania izolacji w porównaniu do innych, tradycyjnych sposobów ocieplania.

Koszt izolacji natryskowej

Izolacja poddasza to zazwyczaj spory jednorazowy wydatek, który zwraca się dzięki dużo niższym rachunkom za ogrzewanie całego obiektu. W dużym stopniu koszt ocieplenia zależy od rozmiaru oraz rodzaju izolowanej powierzchni, ale najczęściej jest to około 50-60 zł za m2. Poprawne nałożenie pianki wymaga doświadczenia, dlatego powinno być wykonane przez profesjonalistów, którzy zapewnią najwyższą jakość wykonanej usługi. Izolacja pianką PUR to zdecydowanie rozwiązanie, które będzie służyło przez długie lata!

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Mieszkanie w Warszawie – inwestycja, która się opłaca

Read Next

Jaka toaletka będzie najlepsza do małej sypialni?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments