Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Wybór grzejnika do łazienki nie jest prostym zadaniem. Ilość dostępnych towarów powoduje, że łatwo zagubić się nawet tym, którzy mają już ściśle określone preferencje w doborze produktu. Dlatego też warto zapoznać się rodzajami grzejników oraz głównymi kryteriami, które powinny determinować nasz wybór.
Kupując grzejnik do łazienki trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj posiadanej instalacji grzewczej, ale również możliwości, jakie stwarza przestrzeń, przeznaczona na to pomieszczenie. Istotną kwestią jest również styl grzejnika, który można dopasować do aranżacji domu czy mieszkania. Dobór urządzenia grzewczego może bowiem odzwierciedlać indywidualne gusta i preferencje estetyczne mieszkańców. Można wybrać zarówno grzejnik, idealnie komponujący się z nowoczesnym stylem wystroju, jak i taki, który będzie nawiązywał do stylu retro, jeśli właśnie taki dominuje w pozostałej części mieszkania. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku, warto jednak zadbać o podstawowe cechy i kryteria, aby zakup w pełni odpowiadał wymogom, jakie stawiane są przed grzejnikami umieszczanymi w łazienkach.
Jaki powinien być grzejnik w łazience?
Znalezienie odpowiedzi na to pytanie, pozwoli zawęzić krąg poszukiwań tylko do właściwych modeli. Grzejnik do łazienki powinien charakteryzować się odpowiednią mocą grzewczą. Wybierając konkretny produkt, warto wziąć pod uwagę takie cechy, jak np. nasłonecznienie pomieszczenia, okna czy ocieplenie budynku. Najczęściej w łazienkach zamontowane są grzejniki drabinkowe, choć zdarzają się również i panelowe. Co ciekawe, tego typu produkty nie tylko ogrzewają pomieszczenie. Grzejniki elektryczne lub takie, które posiadają dodatkową grzałkę elektryczną, mogą być wykorzystywane również poza sezonem grzewczym, np. do suszenia ręczników. I to właśnie funkcjonalność bardzo często wpływa na podejmowane decyzje. Grzejniki są często wyposażone w dodatkowe wieszaki, haczyki, a nawet półki. To świetne rozwiązanie w łazienkach o małej powierzchni. Pozwala ono bowiem w pełni wykorzystać potencjał pomieszczenia.
Kupując grzejnik do łazienki, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego został on wykonany. Musi być on odporny na korozję. Grzejniki łazienkowe powinny być również galwanizowane. Zdarzają się także produkty chromowane, które jednak słabiej emitują ciepło. Należy wziąć to pod uwagę, decydując się na tego typu produkt. Gwarancja to również ważny aspekt, który powinien determinować wybór grzejnika do łazienki. Na stronie sklep.terma-tech.pl/grzejniki-lazienkowe znaleźć można szeroki asortyment grzejników łazienkowych o różnych kształtach i kolorach.
Jakie są rodzaje grzejników do łazienki?
Można wyróżnić kilka podstawowych rodzajów grzejników, które montowane są w łazienkach.
Grzejniki wodne
Najczęściej wybierane przez użytkowników. Główne elementy konstrukcyjne stanowią tutaj dwa kolektory pionowe, zakończone dwoma króćcami. Za pomocą dolnych króćców, podłącza się grzejnik do instalacji c.o. Górne z kolei mają nieco inne zadanie. W jednym z nich znajduje się odpowietrznik, zakończeniem drugiego jest natomiast zaślepka. Tego rodzaju grzejniki, jeśli są odpowiednio dobrane, pozwalają na zapewnienie odpowiedniej temperatury, a przez to warunków, jakie powinny panować w łazience. Niestety, pomimo swej uniwersalności posiadają one również pewne minusy. Największym jest to, że działają one tylko w okresie grzewczym. Nie ma możliwości dogrzania pomieszczenia, gdy zajdzie taka potrzeba, a nawet wysuszenia prania.
Grzejniki wodno-elektryczne
Konstrukcją nie odbiegają one znacząco od swoich wodnych odpowiedników. Istotną różnicą jest natomiast grzałka elektryczna, dzięki której możliwe jest użytkowanie grzejnika przez cały rok. Moc takiej grzałki powinna oscylować w granicy 70-80% mocy grzewczej całego grzejnika.
Grzejniki elektryczne
Grzejniki elektryczne to tzw. suszarki. Z reguły nie są one w stanie ogrzać całego pomieszczenia. Doskonale natomiast sprawdzają się w roli dodatkowego źródła ciepła, które może być wykorzystywane np. w chłodniejsze dni lub w przypadku zaistnienia konieczności szybkiego wysuszenia prania. Niektóre grzejniki elektryczna posiadają możliwość ustawienia pożądanej mocy grzewczej. Często również zasilanie zostaje wyłączone automatycznie, po osiągnięciu wybranej przez użytkownika temperatury.
Montaż grzejnika łazienkowego
To, gdzie zostanie umieszczony grzejnik łazienkowy, ma duże znaczenie. Warto umiejscowić go tak, by nie znajdował się on w zbyt bliskiej odległości od wanny, prysznica czy umywalki. Duża wilgoć spowodować może bowiem korozję. Decydując się na grzejnik elektryczny, należy również zwrócić uwagę na obecność gniazdka zasilającego.
Z czego wykonane są grzejniki do łazienki?
Materiały, z jakich wykonywane są grzejniki, cechują się dużą różnorodnością. Na rynku spotykane są m.in. stal i aluminium, wykorzystywane głównie w przypadku grzejników elektrycznych. Grzejniki wodne produkowane są ze stali, a czasem również z miedzi. Ten drugi rodzaj uwarunkowany jest głównie materiałem, z jakiego powstała cała instalacja. Przy instalacji miedzianej możliwe jest zastosowanie grzejnika stalowego, przy czym należy tutaj pamiętać o teflonowych przekładach, które powinny być umieszczone tam, gdzie łączą się różne materiały. Dzięki temu urządzenie jest chronione przed korozją. Wybór materiału nie ma większego znaczenia w przypadku instalacji wykonanej z tworzywa sztucznego.
Kształt i kolor grzejnika
Dzisiejszy rynek oferuje całą gamę kształtów, kolorów, a nawet wzorów grzejników. W takiej różnorodności, każdy może znaleźć produkt, odpowiadający jego preferencjom. Sklep Terma-Tech, czyli sklep internetowy z grzejnikami oferuje szeroki wybór produktów w najbardziej fantazyjnych kształtach i kolorach. Dzięki temu istnieje możliwość dopasowania produktu do aranżacji pomieszczenia. Sprawi to, że łazienka będzie nie tylko ciepła, ale również charakterystyczna, co z pewnością docenią wielbiciele innowacyjnych rozwiązań i przełamywania stereotypów w wystroju wnętrz.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.