Drewniane panele ścienne i okładziny ryflowane występują na rynku od dawna, ale ich betonowe wersje dopiero zyskują na popularności. Lubimy bowiem naturalne materiały, ich estetykę, ciepło, które wnoszą do wnętrz. Doceniamy także właściwości. Na co można liczyć, wybierając odpowiedniki bazujące na betonie architektonicznym? Czy są równie wyjątkowe pod każdym względem?
Drewniane panele ścienne i okładziny ryflowane występują na rynku od dawna, ale ich betonowe wersje dopiero zyskują na popularności. Lubimy bowiem naturalne materiały, ich estetykę, ciepło, które wnoszą do wnętrz. Doceniamy także właściwości. Na co można liczyć, wybierając odpowiedniki bazujące na betonie architektonicznym? Czy są równie wyjątkowe pod każdym względem?
Dynamika i lekkość we wnętrzach
Ryflowane okładziny mają formę paneli, które wyróżniają się nietypowym wyglądem. Na całej ich długości przebiegają bowiem wydrążone rowki. Panele są zatem przestrzenne, a dzięki temu do wnętrz wnoszą dynamikę, przy tym lekkość, która sprawdza się w dowolnej aranżacji i praktycznie każdym pomieszczeniu.
Można je montować w pionie lub poziomie, na całych ścianach bądź tylko ich fragmentach. Równie dobrze mogą zagościć na suficie albo sprawdzić się w roli ścianki działowej. Są przy tym praktyczne, więc w połączeniu z unikalną estetyką, użytkownicy otrzymują niepowtarzalne elementy wykończeniowe.
Pożądane właściwości dzięki zastosowaniu betonu architektonicznego
Zarówno estetykę, walory praktyczne, jak i właściwości okładziny ryflowane oraz lamele ścienne zawdzięczają betonowi architektonicznemu. Materiałowi, który jest trwały, odporny na uszkodzenia, zarysowania, pęknięcia czy kruszenie.
Naturalnie porowata struktura paneli ryflowanych z betonu, w połączeniu z przyjemnym w odbiorze szarym odcieniem, to jest to, czego szukamy do rozmaitych wnętrz. Takie elementy są trudno palne, bardzo trwałe i żywotne. Łatwo je utrzymać w czystości, trudno zaś uszkodzić.
Unikalna estetyka
Dla betonu znajdujemy miejsce w aranżacjach industrialnych, minimalistycznych i nowoczesnych. W formie paneli ryflowanych i lameli ściennych sprawdza się on także wśród innych wystrojów, chociażby skandynawskiego, gdy zostaje połączony z wyjątkowym drewnem.
W ten sposób można podkreślić charakter każdego wnętrza, zarówno domowego, jak i biurowego. Dodać unikalności, indywidualności i nadać wyrazu, który przyciąga wzrok innych. Wnętrza w ten sposób stają się klimatyczne, mimo szarości betonowych elementów.
Ten sam materiał można przepięknie podkreślić oświetleniem, nawet we wnętrzach urządzanych w stylu glamour. Od użytkowników zatem zależy, jak finalnie będzie się prezentować dane pomieszczenie i jego wystrój.
Dla pożądanych efektów tylko najlepsze produkty
Aby betonowe wykończenie wnętrza faktycznie było trwałe, odporne na uszkodzenia i oferujące estetykę przez możliwie długi czas, należy wybierać sprawdzone oferty i najlepsze jakościowo materiały. Można je znaleźć w ofercie marki Steinhorn.
Choć produkty wychodzące spod rąk tej firmy nie należą do najtańszych, to mogą się pochwalić doskonałą jakością wykonania i dopracowanymi technologiami produkcji. Firma stawia również na indywidualne realizacje, nawet te nietypowe, by zadowolić najbardziej wymagających odbiorców.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.