Gont bitumiczny – popularny produkt wykorzystywany jako pokrycie dachowe. Dobrej jakości materiał dostępny za niską cenę

Dach – to niezbędny element, o który musimy zadbać, podczas budowy czy remontu domu. Niezwykle ważną kwestią jest to, czego użyjemy na naszym dachu, bo po pierwsze zapewniamy sobie produkt na lata, a po drugie jest to niemała inwestycja. Czym musi charakteryzować się powierzchnia na domu? Musi chronić nas przed wilgocią, zmiennymi warunkami atmosferycznymi, być odporna na uszkodzenia mechaniczne, dobrze zachowywać się w wysokich i niskich temperaturach.

Dobrze by było, gdyby się nieźle prezentowała oraz nie wymagała zainwestowania bardzo dużych pieniędzy. Być może brzmi to jak ideał i faktycznie jest on nie do doścignięcia. Jednak możemy pochylić się nad tymi parametrami i wybrać coś, co choć częściowo nas zadowoli. Na rynku mamy bardzo duży wybór produktów i to do nas należy decyzja. Warto więc się dobrze przygotować.

Jednym z popularnych ostatnio materiałów jest gont bitumiczny. To dobry wybór na pokrycie dachowe, bo łączy w sobie trwałość, lekkość, łatwość montażu i niski koszt. Oczywiście mogą pojawiać się opinie o tym, że gont bitumiczny odstaje od innych materiałów na wykonanie pokryć dachowych ze względu na trwałość, jednak odpowiednio konserwowany wytrzyma około 20–30 lat, a przedział cenowy, w jakim się obraca, jest naprawdę korzystny.

Gont bitumiczny – co wchodzi w jego skład?

Gont bitumiczny – co wchodzi w jego skład?

Gonty bitumiczne produkuje się z mieszaniny smoły, piasku i żwiru, która jest podgrzewana w zakładzie produkcyjnym do temperatury ponad 140 stopni Celsjusza. Uzyskany produkt jest następnie cięty na pojedyncze kawałki i pakowany w celu wysyłki do hurtowni lub sklepów detalicznych.

Gonty bitumiczne występują w trzech głównych odmianach: architektonicznej, wymiarowej i trójpołaciowej. Gonty architektoniczne układa się na dachach o bardzo małym nachyleniu, natomiast gonty wymiarowe można stosować na dachach o większym nachyleniu lub z koszami, ponieważ są mniej zwinięte niż gonty trójpołaciowe. Gonty wymiarowe są dostępne w kilku różnych rozmiarach, od 5 cm na 10 cm do 13 cm na 18 cm, ale najczęściej spotykany rozmiar to 10 cm na 20 cm.

Gont bitumiczny – rodzaje. Na który produkt się zdecydować?

Gonty bitumiczne z włókna szklanego mają kilka zalet w porównaniu z gontami organicznymi: są lżejsze i łatwiejsze w montażu, co oznacza, że można zaoszczędzić pieniądze, zatrudniając mniejszą liczbę pracowników lub używając mniejszej liczby narzędzi do samodzielnego montażu; nie gniją i nie pleśnieją, jak gonty organiczne; ich trwałość jest dłuższa niż gontów organicznych – do 30 lat; są też bardziej odporne na ogień niż gonty organiczne.

Gonty z włókna szklanego to najbardziej rozpowszechniony rodzaj gontów bitumicznych na rynku. Gonty z włókna szklanego są wykonane z włókna szklanego, które jest lekkim materiałem, dzięki czemu są odporne na wiatr i grad. Gonty z włókna szklanego są dostępne w różnych kolorach i stylach, dzięki czemu można je zamontować na każdym dachu.

Gonty ekologiczne są produkowane z materiałów organicznych, takich jak włókna drzewne, kora cedrowa lub papier z recyklingu. Gonty organiczne są dostępne w szerokiej gamie kolorów i stylów, dzięki czemu nadają się do wszystkich rodzajów domów.

Gont bitumiczny – rodzaje. Na który produkt się zdecydować?

Korzyści płynące z wykorzystania gontu bitumicznego

Zastosowanie gontów bitumicznych na dachu ma wiele zalet:

  • ich montaż jest łatwy, a po ułożeniu wymagają niewielkiej konserwacji;
  • są dostępne w wielu stylach, różnych kolorach i różnych kształtach, co pozwala wybrać wygląd, który najlepiej pasuje do projektu domu;
  • gonty bitumiczne są lekkie, ale na tyle mocne, że wytrzymują silne wiatry i ulewy, nie powodując uszkodzeń konstrukcji domu.

Artykuł powstał przy współpracy z centrum pokryć bitumicznych https://columen.pl/

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Oceń artykuł:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Read Previous

Dlaczego warto zamontować u siebie panele fotowoltaiczne?

Read Next

Beton architektoniczny – dekoracyjna odmiana o wielu możliwościach

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments